RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Pierwsza sesja w mediach lokalnych

Wojnar i Myśliwy - kandydaci na szefa rady

- Tadeusz Wojnar nie sprawdził się w roli przewodniczącego, był zły na tym stanowisku - argumentował przeciw kandydaturze koalicji rządzącej Piotr Dominiak z RSS Nasze Miasto i zaproponował Roberta Myśliwego na nowego przewodniczącego rady miasta.
Kandydaturę Wojnara zaproponował Artur Jarosz, nie uzasadniając propozycji. Drugą osobą zgłoszoną na to stanowisko został Robert Myśliwy. - Cechuje go wysoka kultura polityczna. Jest otwarty na współpracę z całą radą, chce znaleźć w niej porozumienie a nie konflikt. Będzie pilnował aby uchwały tej rady nie służyły tylko wybranej grupie ale wszystkim mieszkańcom - uzasadniał Piotr Dominiak.

Wyboru przewodniczącego rady dokona komisja skrutacyjna w składzie: (zaproponowani do składu przez Franciszka Mandrysza: Andrzej Lepczyński, Paweł Rycka i Witold Ostrowicz (tu Robert Myśliwy zaznaczył, że chce zaproponować znanego lekarza na wiceprzewodniczącego rady; ten podziękował za zaufanie, ale odparł, że nie skorzysta - wybór do komisji skrutacyjnej wyłącza go ze starań o fotel zastępcy szefa rady); oraz Piotr Dominiak i Ryszard Frączek (zgłoszeni przez Tomasza Kusego).


Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Marian Gawliczek;

Zaproponował go Borowik, "bo znany jest z pracowitości" - 11/1/7
Robert Myśliwy - Tomasz Kusy, 5/9/6

Myśliwy argumentując kandydaturę Kusego przypomniał, że to z grona radnych opozycji to najbardziej doświadczony jej członek w samorządzie. - Zna kuchnię samorządową, zna urząd, byłby dobrym przewodniczącym, przy szacunku dla przymiotów radnego Gawliczka. Komisja rewizyjna to organ kontrolny władzy wykonawczej, element zdrowo pojętej demokracji. Dobrą tradycją jest by zasiadali w niej wszyscy reprezentanci ugrupowań, jakie dostały się do rady. Proponuję nowy, dobry obyczaj by rajca opozycji reprezentował tę komisję. Byłby to ukłon w stronę demokracji. Poprzednio radny Szczygielski, szef komisji rewizyjnej dostał się do rady z listy pana prezydenta, co moim zdaniem groziło konfliktem interesów choć ostatecznie oceniam pracę tej komisji dobrze. Proszę o rozważenie mojej propozycji. Byłaby to nowa jakość - argumentował Robert Myśliwy.

Nowiny Raciborskie. środa, 1 grudnia 2010  | ma.w / www.nowiny.pl

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl