RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Pielgrzymowanie w sieci

maryja

17 sierpnia wyrusza na szlak 33. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę, w skład której, oprócz grup opolskich wchodzą "strumienie" z Kędzierzyna Koźla, Kluczborka, Nysy i Raciborza. W tym roku będzie można śledzić wędrówkę pątników na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek Opoki i Plusa. Teraz każdy pielgrzym może zostać reporterem i tworzyć multimedialną relację "na żywo" z pątniczego szlaku, wysyłając MMS-y i SMS-y na 661 004 224! Zapraszamy na stronę e-Pielgrzymka.pl!

e-Pielgrzymka.pl to społecznościowy serwis katolickiego portalu Opoka. Zawiera Wirtualną Mapę Pielgrzymek, na której w czasie rzeczywistym można obserwować marsz pątników ku Jasnej Górze. - Mapa jest znakomitą informacją dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się konkretna pielgrzymka, a także pomocą dla mediów, kierowców i wszelkich służb zaopatrujących pielgrzymki w żywność i napoje - mówi Krzysztof Piądłowski, z portalu Opoka.

Jedną z pielgrzymek uczestniczących w projekcie jest 33. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Pielgrzymi z Opolszczyzny, w liczbie kilku tysięcy, tradycyjnie wyruszają w kilku strumieniach. Jako pierwsza, w niedzielę 16 sierpnia zacznie pielgrzymowanie Nysa. W poniedziałek, 17 sierpnia dołączą: Opole, Głubczyce i Racibórz, we wtorek, 18 sierpnia - Kluczbork. W tym roku pątnikom towarzyszyć będzie hasło "Z Maryją w trosce o każde życie". Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w sobotę, 22 sierpnia.

W czasie wędrówki pątnicy mogą wysyłać MMS-ami zdjęcia zrobione telefonami komórkowymi do specjalnej galerii powstającej w trakcie pielgrzymki. MMS-y należy wysyłać na numer 661 004 224, dodając w temacie kod przypisany konkretnym pielgrzymkom: dla pielgrzymki opolskiej jest to P14. Pod ten numer można też wysyłać SMS-y oraz pliki dźwiękowe, aby w ten sposób relacjonować "na żywo" przebieg pielgrzymki. - W tym roku udostępniliśmy pielgrzymom technologię, która upodabnia e-Pielgrzymkę do serwisów mikro-blogowych, takich jak bijący rekordy popularności w USA "Twitter", czy też polski BLIP - wskazuje Krzysztof Piądłowski, i dodaje: Teraz każdy pielgrzym może stać się multimedialnym reporterem. W serwisie będzie można również śledzić wkraczanie poszczególnych grup pielgrzymkowych na Jasną Górę - dzięki relacjom przygotowanym przez Radio Jasna Góra.

Serwis pielgrzymkowy Opoki to również e-Lista Pielgrzymów, na którą mogą zapisywać się wszyscy pielgrzymi, sympatycy pielgrzymek i "pielgrzymi duchowi" oraz Informator Pielgrzymkowy - kompendium wiedzy o pielgrzymkach.

Na e-Pielgrzymów i pielgrzymkowych reporterów czekają atrakcyjne nagrody, które będą przyznawane co tydzień - książki i albumy ufundowane przez Wydawnictwa: Jedność, WAM i Biały Kruk oraz płyty DVD kolekcji "Madonny Polskie" firmy Dream Films.

Liczba pielgrzymek uczestniczących w projekcie Opoki i operatora komórkowego Plus rośnie z każdym rokiem. W 2007 było ich 22, w roku ubiegłym 31, a obecnie aż 48. Ambicją twórców serwisu jest aby w przyszłym roku na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek znalazły się pielgrzymki ze wszystkich polskich diecezji.

kp,ps/Opoka

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl