RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Pechowa trzynastka

pinokio

Zapraszamy w "podróż sentymentalną" naszym "wehikułem czasu" by zgodnie z życzeniem niektórych kandydatów rozliczyć ich z obietnic, które składali NaM cztery lata temu. Zobaczmy kto ma zadatki na "Pinokia"?

Karol Zbyszewski pisząc o upadku pierwszej Rzeczpospolitej konkludował swoje rozważania następującą refleksją: Jeśli zdechnie osioł, może istotnie to tylko pech, ale gdy ginie całe państwo, ktoś jednak jest temu winien. Parafrazując zdanie wybitnego pisarza można by rzec, że jeśli z trzynastu punktów programu wyborczego zrealizuje się tylko jeden (10) to nie można faktu tego tłumaczyć kryzysem gospodarczym, nieprzychylną opozycją czy złą koniunkturą... Znamienny jest fakt, że to wszystko obiecywał nam człowiek z ogromnym doświadczeniem samorządowym, więc wydawało się, że wie, co mówi. No chyba, że ktoś - nas wyborców - chciał celowo wprowadzić w błąd. Ciekawe, jaką kiełbasą wyborczą częstować nas będą ci sami kandydaci na tegorocznym jesiennym festiwalu obietnic? Cóż, oby nie był to odgrzewany kotlet.

komentarzy 5

»

 1. Rozliczymy Pana Panie Lenk, rozliczymy zgodnie z życzeniem…

  autor: wyborca — 4 września 2010 - 23:07

 2. Już wiem jakie drugie imię będzie nosił mój syn – Mirosław.

  autor: Geppetto — 4 września 2010 - 23:54

 3. Trzeba ponownie wydać tę ulotkę i rozdawać ludziom podczas zapowiadanego kolejnego tourne prezydenta dookoła Raciborza.

  autor: Mam pomysł — 5 września 2010 - 00:06

 4. strefa gospodarcza, rondo na eichendorffa, baseny na bema, raciborskie akapulko, renowacja zabytków we współpracy z kościołem, … Panie Lenk, okłamałeś wyborców i nie powinno Ci to ujść na sucho.

  autor: iwona — 7 września 2010 - 15:00

 5. Panie Prezydencie:Obietnice i to brzmiało jak Bajka ,ale skoro wierzy pan w bajeczki to powinien zmienic sobie pracę może opowiadanie Bajek to zajęcie dla Pana bo jako pedagog ma Pando tego przygotowanie i predyspozycje a oto te Bajeczki:
  =Strefa rozwoju na Ostrogu -gdzie jeśli można?
  =Rondo– tak jak sobie palcem po czole
  =Dworzec PKP- rozumiem teraz to już przystanek więc nie trzeba starań
  =Promenada jest wspaniała ,ale na papierze i w głowie
  = No i można już ochłonąc na wspaniałym basenie na Bema tylko dlaczego jest on taki ogromny?
  może dlatego by utopic w nim wszystkie obietnice?

  autor: mieszkaniec Ostroga — 17 października 2010 - 13:56

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl