RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Parkingi mile widziane

kasprowicza

Dyrektorzy dwóch placówek publicznych usytuowanych na ulicy Kasprowicza w Raciborzu skierowali do władz miasta i powiatu apel w sprawie powiększenia w tym miejscu bezpłatnej strefy parkowania. Chodzi o przebudowę lewostronnego ciągu pieszego w taki sposób by na jednokierunkowej drodze możliwe było parkowanie pod skosem. Zabieg ten powinien znacznie powiększyć ilość miejsc parkingowych w pobliżu Zespołu Szkół Ogólnokształcący Nr 1 oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Przedsięwzięcie wymaga jednak współpracy pomiędzy gminą i powiatem. Teren bezpośrednio przyległy do ogrodzenia szkoły należy bowiem do powiatu, a chodnik mający być przełożony w to miejsce to własność gminna. O stosunek do tej inicjatywy oraz szansę na jej urzeczywistnienie w najbliższym czasie na ostatniej sesji rady miasta dopytywał prezydenta radny NaM – Robert Myśliwy. Prezydent zadeklarował znajomość tematu i wolę zajęcia się nim przy okazji zaplanowanej na przyszły rok przebudowy boiska w Gimnazjum Nr 1.

---------------------------------------------------------------

Mieszkańcy ulicy Dąbrowskiego w Raciborzu zwrócili się do radnego Roberta Myśliwego z RSS Nasze Miasto z prośbą o zmianę aktualnego oznakowania na jednokierunkowej drodze wewnętrznej w taki sposób, by stworzyć lokatorom osiedla lepsze warunki do parkowania. Chodzi o krótki odcinek jezdni osiedlowej od śmietnika do poprzecznego progu spowalniającego ruch. By uwolnić na ciasnym osiedlu około pięciu nowych miejsc parkingowych, konieczne będzie przeniesienie z lewej strony znaku o zakazie zatrzymywania się i postoju o kilkadziesiąt metrów dalej. Dziś z jednej i drugiej strony szerokiego odcinka ulicy stoją znaki o zakazie parkowania, co w tym miejscu wydaje się być rozwiązaniem nie mającym głębszego logicznego uzasadnienia. Prezydent obiecał radnemu konsultacje w tej sprawie z zarządcą osiedla.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl