RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Otwarty Salonik Polityczny

W środę 25 czerwca br po raz kolejny spotkają się uczestnicy Otwartego Saloniku Politycznego. To otwarta formuła spotkań dyskusyjnych w obrębie tematyki samorządowej, w której od blisko trzech lat biorą udział młodzi liderzy lokalnych ugrupowań politycznych, aktywiści ruchów społecznych i organizacji pozarządowych, a także przedstawiciele raciborskiego środowiska naukowego. Możemy spotkać tu wykładowców PWSZ, działaczy partii politycznych m.in. SDPL, PiS, PO, przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i ugrupowań samorządowych. Otwarty Salonik Polityczny stał się miejscem, w którym udaje się znajdować porozumienie w sprawach lokalnych pomimo różnic na poziomie ogólnokrajowym lub po prostu ideologicznym. Tu udaje się zakopać wzajemne uprzedzenia, urazy, a czasem i wojenny topór, na rzecz budowania wspólnej płaszczyzny porozumienia i współpracy. Uczestnicy Otwartego Saloniku Politycznego mają nadzieję, że spotkania te pomogą przyszłym lub obecnym samorządowcom w osiąganiu porozumienia podczas prac w kolegialnych organach władzy lokalnej, teraz i w przyszłości. To swoista szkoła demokracji i dialogu. Członkowie i sympatycy Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO nie tylko od początku uczestniczą w Otwartym Saloniku Politycznym, ale byli też jego inicjatorami. Wszystkich chętnych do wspólnej dyskusji serdecznie zapraszamy. Pub Koniec Świata o godzinie 20.00.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl