RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Oświadczenie Dawida Wacławczyka

Clipboard01
Kiedy opadły już wyborcze emocje, pora przeprowadzić krótkie podsumowanie. Po pierwsze chciałbym gorąco podziękować Państwu za każdy z 4754 oddanych na mnie głosów w wyborach prezydenckich oraz za 5849 głosów oddanych na kandydatów do Rady Miasta z mojego komitetu wyborczego. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkim zaufaniem zostaliśmy obdarzeni. Jestem zaszczycony tym, że tak wiele osób postanowiło dać mi szansę na wzięcie odpowiedzialności za rozwój naszego miasta. To duża rzecz… Pomimo tak dużego poparcia społecznego, nie zdołałem wejść do II tury wyborów prezydenckich. Projekt „jest wiele do zrobienia” z którym szliśmy do tegorocznych wyborów, przedstawiał solidny program, mocną drużynę, reprezentował jasne i czytelne środowisko. Dziś jesteśmy mocniejsi, ale poza grą o prezydenturę Raciborza. Taka była wola Raciborzan, taka jest demokracja. Przegrywanie jest częścią rozwoju i jest wpisane w uprawianie aktywności samorządowej i politycznej. W pojedynku o urząd prezydenta nie jesteśmy zwycięzcami. To oczywiście trochę dla nas przykre, ale w żadnym razie nie załamujemy rąk, ani nie obrażamy się na świat. Spokojnie pracujemy dalej! Wyniki wyborów prezydenckich w sposób dobitny pokazują, że obecny prezydent, pan Mirosław Lenk utracił zaufanie społeczne i poparcie, którym się cieszył 4 lata temu. Ponad 62% wyborców, (tj. oddający głos na mnie i panią Annę Ronin) zagłosowało za zdecydowanymi zmianami, a konkretnie za rozmontowaniem obecnego układu politycznego i programem opartym na przedsiębiorczości. Raciborzanie zdają się mówić nam, że sztandarowym hasłem kandydata na prezydenta nie może być ogłaszanie planu rozbudowy aquaparku. Ten wynik to wyraźny sygnał zarówno dla Mirosława Lenka, jak i wytyczna programowa dla wszyskich nowych radnych. Aktywność społeczna w jakiej od 10 lat uczestniczy RSS Nasze Miasto, którego jestem prezesem, to działalność długofalowa. Zaczynaliśmy od idei, potem od 1 radnego miejskiego, przed czterema laty wprowadziliśmy ich 4 do Rady Miasta i 3 do Rady Powiatu. Dziś wspólnie z koalicjantami mamy 7 radnych miejskich i 9 powiatowych. To pokazuje, że uczciwa praca społeczna i nie wchodzenie w kompromitujące układy polityczne ma sens i zdobywa uznanie wyborców. Poza nami, w RM znalazło się 5 innych radnych niezależnych wprowadzonych przez własne, niezależne komitety. Koalicja panów Lenka i Wojnara nie uzyskała samodzielnej większości. O ile moja porażka w wyborach prezydenckich jest dla nas zaskoczeniem negatywnym, o tyle wynik w wyborach powiatowych jest zaskoczeniem bardzo pozytywnym. Listy Prawa i Sprawiedliwości, z których startowali także kandydaci RSS Nasze Miasto – zdecydowanie zwyciężyły w okręgach miejskich. W ostatecznym rozdaniu mamy 9 mandatów, wobec 4 mandatów PO i 10 rządzącej dotychczas niemalże jednomyślnie koalicji „Razem”. Opozycja podwoiła swoją liczebność w Radzie Powiatu i stanowi w niej drugą siłę. To bardzo dobry wynik na teraz i świetna prognoza na przyszłość. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim kandydatom na radnych, ich rodzinom i członkom naszych sztabów. Wykonaliśmy ogromną pracę. Mandat każdego z naszych radnych jest wynikiem sukcesu całej drużyny, która naniego pracowała. Wiemy, że radny jest powiernikiem zaufania które uzyskał on sam, ale i całe jego zaplecze. Zapewniam Państwa, że nasi radni dobrze wiedzą, że nie są jednoosobowymi właścicielami swoich mandatów, gdyż ich rzeczywistymi właścicelami są po prostu wyborcy. Od dzisiaj, na 4 lata… wszyscy jesteśmy do Państwa dyspozycji! W imieniu zespołu tworzącego Dawid Wacławczyk

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Stosując Waszą logikę śmiało można by stwierdzić, że blisko 72% wyborców w I turze opowiedziało się przeciw Dawidowi Wacławczykowi, (suma głosów M.Lenka i A.Ronin).

    autor: I co Wy na to? — 15 grudnia 2014 - 13:01

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl