RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Osiemnastka w sieci

inkubator

W naszym mieście, przy ulicy Ocickiej 4, został uruchomiony Inkubator Trzeciego Sektora. Inkubator Organizacji Pozarządowych to miejsce stworzone specjalnie dla aktywnych grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych, które poszukują profesjonalnego wsparcia dla swojej działalności. To także miejsce dla osób, które chciałyby założyć stowarzyszenie czy fundację.

W inkubatorze można bezpłatnie uzyskać wszelkie informacje związane z trzecim sektorem, uczestniczyć w szkoleniach i korzystać ze specjalistycznego poradnictwa, obsługi sekretarskiej i księgowej. Ponadto pracownicy inkubatora będą organizować cykl spotkań, podczas których przedstawiciele organizacji będą mogli nawiązać kontakty i znaleźć partnerów do wspólnych projektów.

Oferowane przez inkubator poradnictwo obejmuje pozyskiwanie funduszy, pisanie projektów, prawo i administrację, a także księgowość i zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych.

Inkubatory Trzeciego Sektora działają w czterech województwach: śląskim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim, w ramach projektu "Osiemnastka w sieci - porozumienie inkubatorów organizacji pozarządowych", finansowanego przez Unię Europejską. Wszystkich inkubatorów jest 18 i mają one utworzyć sieć placówek wspomagających inne organizacje. Pomysłodawcą projektu jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, a partnerem w Raciborzu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "Tęcza". W Raciborzu projekt koordynuje Piotr Dominiak.

Wszelkie informacje nt inkubatora są dostępne pod numerem telefonu: 032 417 85 56. Adres poczty elektronicznej: inkubatoriop-raciborz.pl

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl