RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Orlik z defektem

Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Kasprowicza w Raciborzu wreszcie ma upragnionego Orlika. Prace wykończeniowe są na finale. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że boisko zielone, a więc przeznaczone do piłki nożnej, nie jest oddzielone piłko-chwytem od boiska czerwonego do koszykówki. Nauczyciele wychowania fizycznego nie od dziś sygnalizują problem. Na ostatniej sesji zrobili to za pośrednictwem m.in. radnego Roberta Myśliwego. Przelatujące piłki z jednego boiska na drugie będą zwyczajnie utrudniały pracę młodzieży i pedagogów. Wystarczyło na etapie projektowania skonsultować dokumentację z głównymi użytkownikami obiektu. Niby nic, a jak się okazuje zbyt wiele, jak na warunki raciborskie – nie ukrywał swojego rozgoryczenia reprezentant klubu radnych opozycji. Pytał o prawne i techniczne możliwości korekty projektu, biorąc pod uwagę fakt współfinansowania inwestycji ze środków ministerialnych. Prezydent obiecał przyjrzeć się nowemu Orlikowi. Nie wykluczył w przyszłości montażu nowego ogrodzenia oddzielającego od siebie dwa odrębne elementy kompleksu sportowego.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl