RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Okręt pod banderą KSSE odpływa bez nas

Magistrat stara się o włączenie do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (a ściślej do Podstrefy Jastrzębsko - Żorskiej) terenów na Ostrogu. Wyznaczają je ulice Komunalna, Cecylii i nad Koleją. W marcu uchwałę intencyjną przyjęła rada miasta. Komplet dokumentów przesłano do zarządu KSSE. Negatywna odpowiedź prezesa Piotra Wojaczka zaskoczyła prezydenta Raciborza. /źródło: www.nowiny.pl/

Czytaj więcej:


Komentarz:

Jestem zasmucony takim obrotem spraw, choć wcale nie jestem zaskoczony. Znam podejście prezesa Wojaczka, dla którego najważniejsza jest determinacja i profesjonalizm partnerów samorządowych, a dopiero w drugiej kolejności same tereny inwestycyjne. Determinacji brakowało od początku skoro do przygotowania jednego wniosku potrzebowaliśmy dwuletniego rozbiegu. Jak wynika z doniesień medialnych, zabrakło także profesjonalizmu, bo wniosek przygotowany przez magistrackich urzędników został oceniony negatywnie. Specjalna Strefa Ekonomiczna to szansa na rozwój Raciborza – kolejna, która przeszła nam koło nosa.

Robert Myśliwy

RSS Nasze Miasto

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl