RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Ogród USC i parking poczekają

pałac ślubów

W poprzedniej kadencji za blisko dwa miliony złotych został wyremontowany Pałac Ślubów. Czy magistrat ma plany związane z ogrodem wokół Urzędu Stanu Cywilnego? Dziś jest tam pusta łąka, którą okala zardzewiałe ogrodzenie. Przydałoby się upiększenie tego miejsca przynajmniej jakimiś ozdobnymi nasadzeniami – apelował do władz radny Robert Myśliwy z NaM. Miejsce to mogłoby być atrakcyjnym plenerem fotograficznym dla par nowożeńców, które postanowiły pobrać się w Raciborzu. Ciekawy jestem także działek sąsiadujących z budynkiem USC w tym segmencie miasta. Chodzi o teren wokół ulic Wileńska, Wojska Polskiego, Klasztorna i Ogrodowa. Wiem, że skomplikowana jest tam struktura własnościowa. Nad częścią tego terenu władzę sprawuje w imieniu skarbu państwa starostwo powiatowe; część to tereny gminne. Czy jest szansa na scalenie tego obszaru i jakiś pomysł na jego zagospodarowanie? – pytał rajca.

Prezydent potwierdził że kwestia własnościowa tego terenu nie jest uregulowana a sprawa wymaga jeszcze wielu zabiegów. Docelowo planuje się w tym miejscu lokalizację parkingu, jednak inwestycja ta będzie musiała ustąpić pierwszeństwa m.in. ulicy Cmentarnej, której zagospodarowanie urząd planuje w pierwszej kolejności.

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Ja czegoś tu nie kumam. Dwa miliony złotych władowano w taki budyneczek i nie starczyło na ogrodzenie? To ile kosztowałoby wybudowanie nowego pałacu ślubów? Na mój długi nos – mniej. Normalnie publiczne pieniądze wypływają strumieniem z miejskiej kasy, tyle że jakoś tego na ulicach nie widać.

    autor: staro-żeniec — 5 kwietnia 2011 - 22:38

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl