RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Odpowiedzi z powielacza

Radny Piotr Dominiak z Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO na ostatniej sesji złożył na ręce prezydenta Lenka  interpelację w sprawie drogi Racibórz - Pszczyna. Radny NaM zapytuje włodarzy miasta dlaczego posyłają w tej sprawie ludzi od Annasza do Kajfasza? Od marszałka do ZDW. Mieszkańcy dzielnicy Brzezie, którzy złożyli kilka pism do urzędu w sprawie skomunikowania z Raciborzem miejscowych dróg wewnętrznych, w kontekście planowanej inwestycji, do dziś nie otrzymali rzetelnej odpowiedzi.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Racibórz, dnia 22 czerwca 2011 r.

Prezydent Miasta Racibórz

Interpelacja


Na poprzedniej sesji Pan Wiceprezydent Wojciech Krzyżek zarzucił mi, że moje wystąpienie wynika z nieznajomości procesu planowania przestrzennego. Nie twierdzę, że jestem w tym obszarze specjalistą i posiadam w tym zakresie dużą wiedzę. Niemniej jednak zrodziło się we mnie pytanie, dlaczego mieszkańców dzielnicy Brzezie, którzy pytają Pana Prezydenta o drogi wewnętrzne, będące przedmiotem planu przestrzennego Raciborza odsyła się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, a tymczasem Zarząd ten odpowiada mieszkańcom, cytuję: „(...) wszelkie uwagi i zastrzeżenia do zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Racibórz należy kierować do autora planu”. Czy zatem osoba, która kieruje mieszkańców do ZDW, nie zna procedury planowania przestrzennego, czy też celowo wprowadza ludzi w błąd? W związku z tym proszę o odpowiedź, dlaczego mieszkańcy nie otrzymali odpowiedzi na postawione pytania oraz kiedy je otrzymają?

Z poważaniem

Piotr Dominiak

RSS Nasze Miasto

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl