RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Od Annasza do Kajfasza

Raciborzanie, którzy chcą w Urzędzie Skarbowym załatwić konkretne sprawy lub otrzymać stosowne dokumenty, nierzadko opłaty skarbowe muszą uiszczać w kasie Urzędu Miasta. Na ostatniej sesji radny Robert Myśliwy (RSS NaM)  fakt, że dwie instytucje publiczne nie potrafią porozumieć się w przedstawionej kwestii przeganiając interesantów od urzędu do urzędu, uznał za skandaliczny. Tym bardziej, że obie instytucje posiadają punkty kasowe i mogłyby rozliczać się między sobą, zamiast korzystać z nóg i cierpliwości mieszkańców Raciborza.

Prezydent, odpowiadając na interpelacje radnego, stwierdził, że do takiej współpracy potrzebna jest dobra wola obu stron, a takowej nie widzi ze strony Urzędu Skarbowego. Poinformował jednocześnie, że opłaty można uiszczać także w ING Bank Śląski.

Niezależnie od prezydenckich argumentów RSS Nasze Miasto oczekiwałoby od władz większej determinacji i skuteczności w lobbowaniu na rzecz korzystnych dla mieszkańców Raciborza rozwiązań. Powyższa sprawa nie jest bowiem jedynie kwestią prawną ale przede wszystkim organizacyjną - kończył swoją wypowiedź radny NaM.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl