RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nowy zarząd RSS NASZE MIASTO

rss-nasze-miasto-zarzad-2011

Walne zebranie członków RSS Nasze Miasto, które obradowało 9 lutego, dokonało wyboru nowych władz stowarzyszenia.  W skład nowego, świeżo ukonstytuowanego zarządu weszli: Zygmunt Kandora – prezes, Weronika Piasecka – zastępca prezesa, Małgorzata Bonk – sekretarz, Anna Kobylnik – skarbnik, oraz pozostali członkowie: dr Zbigniew Wieczorek, dr Leszek Szczasny i Marek Rapnicki.

Nowy zarząd nie ma w swoim składzie dotychczasowych liderów NaM-u. Robert Myśliwy, Dawid Wacławczyk i Piotr Dominiak, którzy zostali radnymi miejskimi, a także Magdalena Strzelczyk i Piotr Ćwik - postanowili ustąpić miejsca w zarządzie i przekazać stery stowarzyszenia osobom, które wykazały się sporym zaangażowaniem w minionej kampanii wyborczej.

Nasze stowarzyszenie prowadzi różne akcje społeczne, choćby takie jak wykłady Akademii Społeczno – Gospodarczej – mówi Robert Myśliwy – założyciel i dotychczasowy prezes RSS Nasze Miasto. Nie chcemy, by cała licząca niemal sto osób organizacja była postrzegana tylko przez pryzmat jej 7 radnych, którzy siłą rzeczy zajmują się przede wszystkim sprawami samorządowymi i politycznymi. Jeśli mamy działać profesjonalnie, powinniśmy skupić na zadaniach, jakie niesie praca w Radzie Miasta. Nowy zarząd bardzo nam pomoże poprzez przejęcie części naszych obowiązków. Oczywiście będziemy mu służyć radą i doświadczeniem.

Piotr Dominiak, były sekretarz NaM-u dodaje: Aby „wyprowadzić” politykę ze stowarzyszenia, a przynajmniej nie pozwolić jej zdominować jego całościowego wizerunku, powołana została Rada Polityczna, która będzie gromadzić obecnych i byłych radnych, prezydentów, wójtów i burmistrzów oraz ich zastępców. Tam skupimy się na sprawach politycznych i zagospodarujemy spory potencjał drzemiący w osobach z doświadczeniem na różnych szczeblach i stanowiskach samorządowych.

Organizacja, która chce się rozwijać potrzebuje zmian, także personalnych – twierdzi z kolei Dawid Wacławczyk – dotychczasowy zastępca prezesa i szef sztabu wyborczego NaM-u w minionej kampanii. Nie chcemy zesztywnieć jak niektóre ugrupowania samorządowe czy partie, na których czele stoją te same osoby od kilkunastu lat. Nie boimy się zmian, bo są one ożywcze, niosą nowe spojrzenie na pewne sprawy, pozwalają na promowanie nowych osób, kreowanie nowych liderów, których NaM potrzebuje.

Nowy, pełny pozytywnej energii zarząd zapowiada wiele ciekawych akcji społecznych i kulturalnych skierowanych zarówno do członków ugrupowania, jak i wszystkich raciborzan

 

opr. DW

 

Liczba komentarzy: 1

»

  1. fantastycznie! a może jakaś wypowiedź nowych władz stowarzyszenia… powołuje się nowego prezesa, dyrektora, szefa – a wypowiadają się „starzy” – ciekawych PR’owców ma NAM

    autor: kinio — 16 lutego 2011 - 13:42

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl