RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

NOWA STRONA NASZEGO MIASTA – informacja prasowa

baner opawska

W Raciborzu, jako pierwsze do zmagań wyborczych stanęło RSS NASZE MIASTO ze swoim kandydatem na prezydenta miasta - Robertem Myśliwym. Zaledwie kilka dni po oficjalnym rozpoczęciu kampanii, na głównych ulicach Raciborza pojawiły się potężne banery z wizerunkiem kilkudziesięciu osób tworzących stowarzyszenie i hasłem „Nowa Strona Naszego Miasta”. Ma ono zachęcić mieszkańców miasta i powiatu do odwiedzenia nowej strony internetowej stowarzyszenia: www.nam-raciborz.pl Nad nową stroną naszego stowarzyszenia pracowaliśmy od kilku miesięcy. Adres www.nam-raciborz.pl pozostawiliśmy bez zmian, ale wygląd, grafika i nawigacja na stronie są nowe – tłumaczy Dawid Wacławczyk, szef sztabu wyborczego RSS NASZE MIASTO. Chcieliśmy, by strona była funkcjonalna, przejrzysta i interaktywna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach to witryna internetowa jest naszą pierwszą i najważniejszą wizytówką. Naszą ofertę polityczno-samorządową kierujemy przede wszystkim do ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i otwartych na zmiany. To ludzie świadomi i aktywnie korzystający możliwości internetu. Strona naszego stowarzyszenia daje pełną możliwość oceniania naszych pomysłów na Racibórz i Powiat Raciborski, dzielenia się swoimi pomysłami, głosowania w sondach. Nie boimy się krytyki, a uważamy ją za cenne narzędzie rozwojowe - stąd możliwość komentowania naszych wypowiedzi, pomysłów, felietonów.

Poprzez bazę kilkuset tekstów autorstwa członków naszego stowarzyszenia pokazujemy, iż jesteśmy ugrupowaniem wydolnym intelektualnie, pełnym energii, ale też zbudowanym z krwi i kości: mówimy o tym, co nas wkurza i złości, jednocześnie wskazując pomysły na konkretne rozwiązania. Pokazujemy także przykłady dobrych praktyk z innych miejscowości. Jesteśmy grupą osób gotowych do ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Nie chcemy zasłaniać się tarczą z napisem „posiadam doświadczenie”, co jak pokazuje przykład Raciborza jest najczęściej nieudolnym usprawiedliwieniem braku wizji, chęci i pomysłów na rozwój naszego miasta. Idąc tym tropem – zamieszczamy na stronie relację z organizowanych przez Nasze Miasto „Akademii Społeczno – Gospodarczych” i zapraszamy na wyjazdy studyjne do innych, sprawnych i przedsiębiorczych samorządów.

Piotr Dominiak, pełnomocnik wyborczy RSS NASZE MIASTO komentuje: strony, jakie obserwowaliśmy u konkurencji w ostatniej kampanii były strasznie nudne i kiepskiej jakości. Składały się z kilku punktów programu, zdjęcia danego kandydata w garniturze i kopii ulotki wyborczej. Miały na celu przedstawienie lukrowanego danego kandydata. Dziś te adresy są martwe. Każdy, kto odwiedzi naszą stronę – dowie się o nas w zasadzie wszystkiego. Jawność i przejrzystość, to jedna z podstaw naszego działania. Jako pierwsi ogłosiliśmy, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta Raciborza, jako pierwsi pokazujemy swoich członków i kandydatów na radnych, jako pierwsi rozpoczęliśmy kampanię wyborczą. Nie chcemy „kryć się po krzakach” jak niektórzy nasi konkurenci, gdyż nie mamy ani nic do ukrycia, ani żadnych kompleksów. Chcemy, by wyborcy mieli wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z nami i naszą ofertą polityczno – samorządową. To uczciwe wobec wyborców i korzystne dla naszego stowarzyszenia, które nie zamierza wydawać potężnego majątku na materiały propagandowe, które będą zaśmiecać skrzynki pocztowe czy straszyć na klatkach schodowych i w witrynach spółdzielni mieszkaniowej.

W wyścigu wyborczym toczącym się w internecie, RSS NASZE MIASTO jest zdecydowanym liderem. Żadne inne miejskie czy powiatowe ugrupowanie samorządowe nie posiada własnej profesjonalnej strony, która stale informuje o swoim życiu, inicjatywach samorządowych, działaniach społecznych czy akcjach podejmowanych przez swoich członków. Jest ona także narzędziem komunikacji pomiędzy stowarzyszeniem a mieszkańcami Raciborza. To dzięki własnej stronie pozyskało ono kilkunastu nowych członków. Za jej pośrednictwem stowarzyszenie ma też zamiar pozyskiwać osoby chętne do pracy w komisjach, pomocy w pracach sztabu, i gotowe do czynnego zaangażowania się w zmiany, jakich RSS Nasze Miasto ma zamiar dokonać – tłumaczy Magda Strzelczyk.

Kampania banerowa ma być jednak tylko pierwszym etapem kampanii wyborczej KW RSS NASZE MIASTO. W kolejnych odsłonach członkowie NaM’u będą chcieli przekonać raciborzan do włączenia się w działania na rzecz miasta i czynne uczestnictwo w wyborach. To będzie pierwsza niestandardowa, profesjonalna i wyjątkowo ciekawa kampania bilbordowaw Raciborzu – zdradza Wacławczyk. Żadnej sztampy, nudy, sztucznych uśmiechów i smutnych garniturów! Dopiero ostatni etap kampanii będzie tradycyjną prezentacją programu, oraz kandydatów stowarzyszenia na stanowisko prezydenta oraz radnych miejskich i powiatowych.

Nową stronę internetową RSS NASZE MIASTO (www.nam-raciborz.pl) wykonał Adam Majchrzak, przy pomocy Grzegorza Wilka. Obaj są członkami stowarzyszenia.

Zdjęcia wykorzystane w pierwszej części kampanii „Nowa Strona NASZEGO MIASTA” zostały NaM użyczone na zasadach honorowych przez Paulinę Michalak, Joannę Mużelak i Tomasza Tomaszewskiego.

Materiał opracowany przez sztab wyborczy KW RSS NASZE MIASTOkomentarze 3

»

 1. Szkoda, że poprzedni artykuł zniknął i moje pytanie zostało bez odpowiedzi.

  Czy planujecie zrobienie banerów na strony internetowe? Chętnie taki umieszczę na swojej stronie :) Trzymam kciuki za udaną i przede wszystkim skuteczną kampanię :)

  autor: Muminosław — 4 października 2010 - 17:29

 2. Ach, jednak nie jest skasowany ale zniknął z „aktualności” ^^ Przepraszam za pomyłkę

  autor: Muminosław — 4 października 2010 - 17:34

 3. Pomyślcie też o takich paskach graficznych, co się umieszcza na forach w podpisach użytkowników, nie wiem, jak to się fachowo nazwa ;)

  autor: Muminosław — 4 października 2010 - 21:54

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl