RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nieuczciwe konkursy

foto-szczasny-dzien-dialogu-5.06107

Konkursy fotograficzne, w których próbuje się traktować autora prac jako łatwe i naiwne narzędzie dostarczania organizatorom bazy pełnowartościowych plików zdjęciowych, stają się już niestety czymś bardzo powszchnym w Polsce. Niestety i Urząd Miasta Racibórz dołącza do tego typu nieuczciwych organizatorów. Raciborscy urzędnicy liczą na to, że skuszeni lotem balonem autorzy prac nie będą czytać wszystkich zapisów w załącznikach. Ogłoszony na stronach Urzędu Miasta konkurs fotograficzny w swoim regulaminie w jednym z załączników zmusza nie zawsze świadomego konsekwencji autora do podpisania się pod nastepującą formułą: "przenoszę bezwarunkowo i nieodpłatnie na rzecz Miasta Racibórz autorskie prawa majątkowe do zdjęć zgłaszanych w konkursie...". Wygrać może co najwyżej jedna osoba, ale zdjęcia wszystkich trafiają do bezpłatnego kosza, z którego urząd będzie mógł czerpać bez pytania autorów. My z naszej strony ostrzegamy i odradzamy udziału. Fotograf ma swoją godność, a jego pracę powinno się szanować.

komentarze 2

»

 1. podpisz się radaktorze…

  autor: kiki. — 12 maja 2011 - 23:40

 2. no właśnie, dlaczego ktoś się nie podpisuje. opluwać potrafi tylko incognito… co z tego ze są przeprosiny… że niby nie kontrolujecie co się dzieje na waszej stronie. Jakby znany problem z PJN…

  autor: Robert — 13 maja 2011 - 12:10

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl