RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nieaktualne obietnice

W poprzedniej kampanii wyborczej prezydent Lenk wśród obiecanych raciborzanom trzynastu priorytetów wymieniał m.in. utworzenie gminnego Funduszu Kredytowo - Poręczeniowego na rzecz wspólnot mieszkaniowych chcących zainwestować środki w renowacje kamienic. O losy tej ciekawej prezydenckiej inicjatywy zapytał na ostatniej sesji rady miasta Robert Myśliwy.

W mojej interpelacji, nie chodzi o to by po raz kolejny wyciągać z przykurzonego kapelusza wyborczego królika, ale RSS Nasze Miasto naprawdę uważa, że Pana pomysł sprzed czterech lat nadal jest warty uwagi - uzasadniał swoje zapytanie radny. Obok konkursu na najładniejszą elewację i zwolnień z podatku od nieruchomości, fundusz byłby ważnym czynnikiem, który mógłby przyspieszyć rewitalizację miasta.

Jaki jest los Pańskiego pomysłu? Czy kiedykolwiek podjęto próbę jego realizacji? Ewentualnie na jakim etapie wstrzymano tę inicjatywę i z jakich powodów? Czy planuje Pan realizację autorskiego projektu w tej kadencji? - mnożył na sesji zapytania radny NaM. W odpowiedzi usłyszał, że temat jest nieaktualny, ponieważ miasto dziś z trudem wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec wspólnot, więc tym bardziej nie byłoby w stanie pożyczać im pieniędzy. Poza tym, w opinii prezydenta, wspólnoty mieszkaniowe dziś chętniej niż cztery lata temu podejmują remonty swoich zasobów.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl