RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nie kantować na przedszkolakach !!!

Interpelacja Dawida Wacławczyka (NaM) w sprawie niedogodnego (niesprawiedliwego) systemu naliczania opłat w raciborskich placówkach przedszkolnych...

 

 

 

 

 

 

 

 

Racibórz, 2011-08-24

Szanowny Pan

Mirosław Lenk

Prezydent Miasta Racibórz


W imieniu rodziców dzieci, którzy korzystają z usług raciborskich przedszkoli należących do Miasta Racibórz, pragnę zwrócić uwagę na niedogodny system naliczania opłat za pobyt dziecka w przedszkolu.

Jak wiadomo, większość rodziców oddających dzieci do przedszkoli to ludzie pracujący, którzy zaczynają i kończą swoją pracę o pełnych godzinach zegarowych. Bardzo wielka część z nich oddaje dzieci w drodze do pracy, (czyli np. o 7.45 – kwadrans przed pełną godziną) i odbiera bezpośrednio po niej (czyli np. o 15.15 tj. kwadrans po pełnej godzinie).

Z przekazanych mi informacji wynika, że raciborskie przedszkola stosują naliczanie opłat wg rozpoczynających się godzin zegarowych. W podanym wyżej przykładzie rodzice opłacają za każdym razem pobyt od godziny 7.00 do 16.00, czyli de facto codziennie muszą opłacać 1,5 godziny dodatkowego pobytu w przedszkolu, z którego dzieci nie korzystają.

Opłata za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu wynosi obecnie 2 zł za godzinę. Łatwo policzyć, że w skali miesiąca, rodzice opłacają w ten sposób około 30-35 niewykorzystanych godzin, co obciąża ich kwotą 60 – 70 złotych miesięcznie. W skali roku: 720 – 840 zł. Przy dwójce dzieci: 1440 – 1680 zł itd.

Zwracam się z prośbą o wyjście naprzeciw prośbom mieszkańców i rozpoczęcie od września lub października br. naliczania opłat w oparciu o rzeczywisty czas przebywania dzieci w przedszkolach tj. w oparciu o interwały 15 lub 30 minutowe zamiast godzinnych.

Z poważaniem:

Dawid Wacławczyk

RSS Nasze Miasto

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl