RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

NaM-Odra-Dunaj-Łaba

komisjakanalmarzec 5

Przedstawiciele Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO Małgorzata Bonk, Mariusz Marchwiak, Tomasz Kuryłowicz, Sławomir Kowalski i Robert Myśliwy wzięli udział w spotkaniu na temat projektowanego czeskiego Kanału Odra - Dunaj - Łaba. Spotkanie z udziałem przedstawiciela strony czeskiej, przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich w Opolu i w Katowicach, posła ziemi kędzierzyńskiej, reprezentantów RZGW i UŻŚ, starosty raciborskiego i kędzierzyńskiego oraz członków powiatowych komisji rozwoju i rolnictwa odbyło się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Niestety zabrakło na nim reprezentantów władz nie tylko gmin ościennych ale także miasta Racibórz. Fakt ten, pozostawiamy bez komentarza.

Kanał Odra - Dunaj - Łaba to największa z uwzględnieniem ziemi raciborskiej pokoleniowa inwestycja zaplanowana na najbliższe lata. NIE MOŻEMY PRZESPAĆ MOMENTU DZIEJOWEGO ZWIĄZANEGO Z JEJ EWENTUALNĄ REALIZACJĄ. Czeski projekt zakłada budowę ponad trzystu kilometrów nowej drogi wodnej, z czego 56 kilometrów ulokowane ma być na terenie Polski. Koszt inwestycji oszacowano na blisko osiem i pół miliarda euro. Jedna szósta tej kwoty ma szansę zostać zainwestowana na terenie dwóch niewielkich powiatów: raciborskiego i kędzierzyńskiego. To szansa na nowe miejsca pracy i rozwój cywilizacyjny naszej ziemi. Dlatego Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO nie tylko jeszcze w tym miesiącu organizuje dla mieszkańców raciborszczyzny wykład na ten temat w ramach Akademii Społeczno - Gospodarczej, ale Kanał Odra - Dunaj - Łaba wpisało jako jeden z priorytetów w swoją Strategię dla Raciborza.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl