RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nadzieja 2011 i Almanach

Ruszyła kolejna edycja konkursu poetyckiego "Nadzieja". Młodzi poeci mogą zgłaszać swe wiersze do 4 kwietnia bieżącego roku. Finał  "Nadziei 2011" odbędzie się 15 kwietnia i połączony będzie z promocją XIII numeru Almanachu Prowincjonalnego. Koordynatorem obu projektów jest członek zarządu NaM - Marek Rapnicki.

15 kwietnia o godzinie 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Domu Kultury przy ul. Chopina 21 odbędzie się finał XXI edycji Konkursu Poezji Młodych "Nadzieja 2011" połączony z promocją XIII numeru Almanachu Prowincjonalnego.

Warunki uczestnictwa w konkursie "Nadzieja 2011":

• Należy  do 4 kwietnia br. nadesłać w 3 egzemplarzach  zestaw 3 niepublikowanych wierszy o dowolnej tematyce, w zamkniętej i opatrzonej godłem kopercie, wraz dołączoną kopertą  z nazwiskiem i adresem autora na adres: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz, z dopiskiem „Nadzieja 2011”
• Zestawy oceni jury pod przewodnictwem wybitnego poety Wojciecha Wencla.
• Laureaci konkursu, oprócz nagród, otrzymają możliwość publikacji swoich wierszy w XIV numerze Almanachu  Prowincjonalnego w listopadzie 2011.

Finał  "Nadziei 2011" połączony będzie z promocją XIII numeru półrocznika kulturalno-społecznego "Almanach Prowincjonalny".

W programie:
SZYMON BABUCHOWSKI - poeta, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", wokalista zespołu Dobre Duchy, doktor nauk humanistycznych. Klasycysta z pasją barbarzyńcy. Laureat III edycji Konkursu Poetyckiego im. ks. Józefa Baki i Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba. Mieszka  w Katowicach. Autor trzech tomów poezji.

DOBRE DUCHY (koncert) - zespół gra muzykę improwizowaną, quasi-jazzową, inspirowaną wierszami Szymona Babuchowskiego. Jest to przedsięwzięcie z pogranicza sztuk: słowa, muzyki
i teatru.

WOJCIECH  WENCEL  (wieczór autorski)  - poeta i publicysta. Ostatnio wydał tomy wierszy „Podziemne motyle” i „De profundis” oraz wybór felietonów „Niebo w gębie”. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Felietonista tygodnika „Gość Niedzielny”. Współredaguje magazyn apokaliptyczny „44/ Czterdzieści i Cztery”. Współpracuje z dwumiesięcznikiem „Arcana”. Mieszka w Matarni na peryferiach Gdańska.

KAROLINA  CICHA (recital) – piosenkarka, aktorka, kompozytorka. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Akademię Praktyk Teatralnych "Gardzienice".  Doktor nauk humanistycznych.

O. PIOTR HANDZIUK SVD – wystawa fotografii p.t.”MOTYLE”

Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzielają: Marek Rapnicki – nr tel. 32 415 32 14 i Danuta Jarosz – nr tel. 32 415 72 39

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl