RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nadchodzą WIATRAKI

wiatraki1

Nadchodzą WIATRAKI - IV Festiwal Podróżniczy Jak co roku, w ostatni weekend października (26-28.10.2007) Racibórz stanie się na 3 dni Mekką Polskich Podróżników.

Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI - bo o nim mowa - odbywać się będzie już po raz czwarty. Organizatorzy zapowiadają serię spotkań z wybitnymi osobowościami polskiego świata podróżniczego (w piątek przed południem przewidziano specjalny blok dla szkół), cykl przepięknych slajdowisk, które złożą się w niezapomnianą podróż dookoła świata oraz wybór doskonałych filmów o tematyce górskiej, a także mnóstwo atrakcji towarzyszących, m.in. koncerty zespołów Żywiołak i Dikanda!

W tym roku udało się nam zaprosić osobowości, które znane są nie tylko ze swych ekstremalnych wyczynów, ale także niesłychanej wiedzy na temat odwiedzanych obszarów - mówi Dawid Wacławczyk - dyrektor festiwalu. Wskazuje na przykład otwierającego festiwal - Marka Kalmusa - tybetologa i buddologa, znawcę sztuki tybetańskiej, przyjaciela Tybetu, który niejednokrotnie widywał się z Dalajlamą, a w Tybecie spędził około 3 lat swojego życia. Gościem specjalnym będzie sam Andrzej Urbanik - niekwestionowany guru polskich globtroterów, człowiek, który na dobrą sprawę zapoczątkował w Polsce modę na podróże trampowe, z plecakiem i kilkoma dolarami w kieszeni, a przede wszystkim na późniejsze slajdowiska, czy raczej - na cały rynek globtroterski. To on organizuje OSOTT'y, wydaje serię "Przez Świat" i założył Centrum Informacji Globtroterskiej Travelbit... - dodaje Wacławczyk.

Festiwal Podróżniczy Wiatraki ma swoją stronę internetową: www.wiatraki.rosynant.pl, na której zamieszczono program, wszelkie niezbędne informacje, opisy planowanych slajdowisk i sylwetki zaproszonych gości.

Organizatorem "Wiatraków" jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT wspierane przez: Raciborskie Centrum Kultury, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe oraz sponsorów strategicznych: English School (ul. Opawska) i Hotel Polonia.

Program IV Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI

Piątek, 26 października 2007

Blok Szkolny:

9.00 - Marcin Sienko "Tam gdzie znika słońce"
11.00 - Arun Milcarz "Afryka Maraton"
18.00 - oficjalne rozpoczęcie IV edycji "Wiatraków"
18.15 - Marek Kalmus - "Mistycy i szaleni jogini Tybetu"
20.00 - Kamil Michnol - "RTW - Samotna podróż dookoła świata"
21.30 - koncert zespołu ŻYWIOŁAK

Sobota, 27 października 2007

13.00 - 15.00 - Wyścig slajdów podróżniczych
15.00 - Arun Milcarz "CZAD - góry Tibesti: samotnie, a jednak w tłumie"
16.00 - Michał Kochańczyk "Tajemniczy świat Tepui"17.00 - Piotr Opacian "Życie w Kajaku"
18.00 - ANDRZEJ URBANIK "W górach jest wszystko co kocham"
20.00 - koncert zespołu DIKANDA
22.00 - 01.00 - Nocny Blok Filmów Górskich (sala kameralna)

Niedziela, 28 października 2007

15.00 - Niedzielny Blok Filmów Górskich
18.00 - Rafał i Magda Stempscy "Mongolia Kajakiem - na szlaku rzeki Egijn Gol"
19.00 - Najtrudniejszy Szlak Żeglarski: North-West Passage
Dominik Bac, Sławomir Skalmierski, Jacek Wacławski (załoga S/Y "Stary")


Na filmy, slajdowiska, koncert zespołu Żywiołak i Dikanda: WSTĘP WOLNY!

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl