RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nadchodzą WIATRAKI

Szubinski Na Południe Afryki

Jak co roku, w ostatni weekend października (w tym roku w dniach 21-24.10.2010) Racibórz stanie się Mekką Polskich Podróżników. W tym roku Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI - bo o nim mowa - odbywać się będzie już po raz siódmy! Potrwa o jeden dzień dłużej niż dotychczas i rozszerzy swój zasięg o Kuźnię Raciborską!W tym roku przyglądamy się podróżom, których głównymi bohaterami są ludzie młodzi, podróżnicy – amatorzy. Prezentując podróże mieszkańców Śląska – chcemy udowodnić, że chcieć naprawdę znaczy móc. A ludzie, którzy się odważyli i zorganizowali wyprawy swoich marzeń – są i żyją obok, nie są wycięci z kolorowych gazet. Nie opowiadają nam o nich dziennikarze w telewizji, tylko znajomi przy stoliku w lokalnej kawiarni czy pubie. Aby wyjechać nie dokonują wcale cudów: odkładają z kilku wypłat, łapią okazje, dorabiają jako barmani, zarabiają na swoje wyprawy w Anglii, Francji czy Holandii. Przyciskają pasa, albo zdobywają nowe zawody: wyjeżdżają w świat jako dziennikarze, piloci, fotograficy…

Wieczorami będziemy spotkać się z ciekawymi zespołami, które odkryją przed nami nowe horyzonty muzyczne. W prasłowiańską podróż etniczno – liryczną weźmie nas ROBERTO DELIRA & COMPANY – nowy projekt Roberta Jaworskiego z Żywiołaka. W szalone i taneczne klimaty bałkańsko – cygańsko – PRL’owe porwie nas PROPABANDA. W niedzielę odlecimy w klimaty elektroniczno – psychodeliczne z THE BAND OD ENDLESS NOISE. Wszystko zakończy muzyczna grupa biesiadno – jazzowa TYMON & THE TRANSISTORS.

A w piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku zapraszamy na niego zarówno do Raciborza, jak i do Kuźni Raciborskiej, gdzie rozpoczynamy współpracę z tamtejszym MOKSiR’em.

Festiwal Podróżniczy Wiatraki ma swoją stronę internetową: www.wiatraki.rosynant.pl, na której na bieżąco aktualizowany jest program, opisy planowanych slajdowisk i sylwetki gości, jacy zaszczycą imprezę w tym roku.

Organizatorem „Wiatraków” jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, które wspierają: Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsor strategiczny: Hotel Polonia z Raciborza.

Przypominamy, że w tym roku festiwal zmienia swoja lokalizację! Gościnne progi otworzył dla nas Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie odbywać się będą slajdowiska w piątek i sobotę. Drugim filarem imprezy będzie Przystanek Kulturalny „Koniec Świata”, gdzie spotkamy się na koncertach, pokazie filmowym i slajdowiskach w czwartek i niedzielę.

Na wszystkie imprezy (poza blokiem szkolnym i koncertami) - WSTĘP WOLNY !

Pozdrawiam i do zobaczenia na "Wiatrakach"!!!

Dawid Wacławczyk

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl