RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nadchodzą „Wiatraki”

wiatraki

Pod koniec października nasze miasto tradycyjnie stanie się mekką polskich podróżników. Już wkrótce szósta edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego.

Jak co roku, w ostatni weekend października (a więc w tym roku w dniach 23-25.10.09) Racibórz stanie się na 3 dni Mekką Polskich Podróżników.

W tym roku Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI - bo o nim mowa - odbywać się będzie już po raz szósty.

Jak zawsze - przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, dbając zarówno o bardzo silny skład gości pokazujących slajdy (naszymi gośćmi będą m.in. Katarzyna Mazurkiewicz, David Kaszlikowski i Dominik Bac), jak i wyjątkowo dobrą część muzyczną (w roli gwiazd: Strachy na Lachy, Ratatam i Edi Sanchez Band).

W tym roku zaglądamy w miejsca egzotyczne, w których dzieją się ciekawe rzeczy i wyjątkowe historie. Kapitan Anna Grebieniow opowie o przejazdem żaglowozem przez Pustynię Gobi, Dominik i Klaudia Bac opowiedzą o wyprawie do ostatnich dziko żyjących plemion indiańskich, a Bartek Piziak zda relację z sytuacji w Irackim Kurdystanie. David Kaszlikowski przedstawi mistrzowskie slajdowisko o swoich (teoretycznie) "niemożliwych wyprawach", a Kasia Mazurkiewicz przeprowadzi nas przez szlak nad Gangesem - od jego źródeł, aż do ujścia w oceanie. Raciborzanin Janusz Mendyk pokaże slajdy z trekkingu wokół Everestu, a Robert Szyjanowski przybliży nam postać Benedykta Polaka - polskiego mnicha, który dotarł do krajów Dalekiego Wschodu o wiele szybciej niż Marko Polo. Arun Milcarz przedstawi tragikomiczną relację ze swojej ostatniej podróży do Indonezji i Papui Nowej Gwinei, a Lena Świadek opowie o swoim półtorarocznym pobycie w Korei Południowej. Znany i lubiany piechur - Kuba Terakowski opowie o swojej 7 letniej podróży przez 7 kontynentów...

Nie zapomnieliśmy także o 2 blokach dobrych filmów górskich, które wprost z Lądka Zdroju przywiezie dla nas Zbyszek Piotrowicz.

A w piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem.

Festiwal Podróżniczy Wiatraki ma swoją stronę internetową: www.wiatraki.rosynant.pl, na której na bieżąco aktualizowany i zamieszczany jest program, wszelkie niezbędne informacje, opisy planowanych slajdowisk i sylwetki gości, jacy zaszczycą imprezę w tym roku.

Organizatorem "Wiatraków" jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, które wspierają: Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy strategiczni: English School (Racibórz, ul. Opawska 31/3) i Hotel Polonia (Racibórz, Plac Dworcowy 16).

Impreza odbędzie się w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu, przy ul. Londzina 38 (koncert Edi Sanchez Band – na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" przy ul. Karola Miarki 3a.

Na wszystkie imprezy (poza blokiem szkolnym i koncertem SNL) - WSTĘP WOLNY !

Pozdrawiam i do zobaczenia na "Wiatrakach"!!!

Dawid Wacławczyk

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl