RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Na spacerze…

Z sesji rady miasta: Podróże kształcą, a okres wakacji sprzyja takowym. Jednocześnie urlop to czas zabawy, rekreacji i wypoczynku. Wiedzą to najlepiej rodzice małych dzieci (Cóż, większość radnych koalicji rządzącej potomstwo ma już odchowane). Wielu z nich zaczepiało mnie w ostatnim czasie przy okazji letnich spacerów, pytając o place zabaw. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak to możliwe, że u naszych południowych sąsiadów nawet w niewielkich miejscowościach są okazałe, nowoczesne i bezpieczne obiekty, a u nas nawet gdy inwestujemy w takie rzeczy, to wciąż próbując naciągać zawsze przykrótkie budżetowe płótno. Wiem, że oszczędność jest cnotą dobrego gospodarza, ale zachęcam Pana Prezydenta do tego, by przy okazji kolejnej podobnej inwestycji zechciał urzeczywistnić w Raciborzu obiekt o naprawdę europejskim standardzie. By nie tylko nam służył ale byśmy mogli być z niego dumni (podobnie jak z Areny Rafako czy RCK po remoncie). Dziś nawet plac zabaw przy szkole na Ostrogu – chluba pani wiceprezydent – (przepraszam za kolokwializm) nawet stanąć nie może sobie na przykład przy Krawarzu.

Znaczenie miejskich placów zabaw będzie sukcesywnie rosło, wraz z procesem wyzbywania się przez gminę terenów przydomowych na rzecz wspólnot mieszkaniowych. Obszary te dziś komercjalizuje się, a dawne osiedlowe place zabaw odchodzą do lamusa. Okazałe miejskie obiekty zabawowe to patent sprawdzony w państwach wysoko rozwiniętych. Mamy nadzieję, że Park Jordanowski doczeka się rewitalizacji i z dumą będziemy go mogli pokazywać przyjezdnym. A największą radość z tego powodu będą miały oczywiście dzieci.

(rm)

Liczba komentarzy: 1

»

 1. U nas brakuje nie tylko porządnych placów zabaw dla dzieci, obszernego basenu miejskiego – jaki jest w m. Bolatice w Czechach, gdzie połowa osób jest Raciborza. Brakuje też wybiegu dla psów. Tak właśnie – dla psów. Nie ma miejsca nie tylko dla naszych dzieci, ale i dla psów i (wielu w naszym mieście) psiarzy. I tak psiarze zmuszeni są (bo nie ma dozwolonych miejsc) spacerować i wypuszczać ze swoje pociechy w miejscach publicznych (np. w parkach), gdzie przecież bawią się dzieci, a czego większość rodziców nie toleruje. Policja karze mandatami psa spuszczonego ze smyczy w parkach, a sama nie przestrzega przepisów:
  http://s2.ifotos.pl/img/Policja-R_haxssqe.jpg

  autor: Aleksander — 28 sierpnia 2011 - 11:24

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl