RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Myśliwy ma ROBERT na imię!

Podstawa to dobre nazwisko. Przekonał się o tym już niejeden. Ostatnio na przykład kuzyn Henryka Siedlaczka, przedsiębiorca ze Świerklan zajmujący się gazem i budowaniem rurociągów. Namówiony przez rodzinę i kolegów, ogolony na łyso i w okularach typu „były premier” został… Europosłem! Choć do PO wstąpił na miesiąc przed wyborami, do Brukseli dostał się ślizgiem prostym. Nazywa się Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz. Dziś ma nawet swoje biuro europoselskie w siedzibie TMZR’u na ulicy Długiej. Na spółkę z kuzynem.

W Raciborzu mieliśmy takich przypadków więcej. Znany od wielu lat nauczyciel i doktor historii, posiadający rzeszę wyborców w postaci rodziców pociech uczęszczających do G3 (gdzie jest dyrektorem) i jeszcze większe grono przyjaciół zdobytych podczas 20 lat liderowania w lokalnej grupie Odnowy w Duchu Świętym (o tym, że to przygoda zakończona informuje na swojej stronie internetowej) - Norbert Mika - także doczekał się swojego imiennika, (choć właściwsze byłoby użycie terminu „nazwiskownik”). Był nim Stanisław Mika, emerytowany wojskowy. Ten drugi radnym został raz. Wyleciał w rady za naruszenie przepisów antykorupcyjnych – łącząc funkcje radnego z działaniem w zarządzie RTP Unia. Na mieście nikt nie rozróżnia też dwóch doktorów Ciszków – jeden był przez lata szefem TMZR’u i radnym miejskim, drugi znanym ginekologiem i radnym powiatowym. Idąc dalej: w obecnej kadencji mamy na przykład radnego powiatowego Jana Kusego – ojca Tomasza Kusego – założyciela i radnego PiS w obecnej Radzie Miasta. W radzie miasta zasiada też dwóch Myśliwych – 34 letni politolog i nauczyciel I LO - ROBERT oraz o dziesięć lat starszy pracownik SM Nowoczesna - Krzysztof.

ROBERT MYŚLIWY to lider RSS NASZE MIASTO i nasz kandydat na prezydenta Raciborza. To człowiek, który już w okresie szkolnym i akademickim był znany ze swej aktywności społecznej i samorządowej. W 2005 roku kandydował z listy PO do Sejmu RP. To dzięki jego postawie i pracy powstała NOWA GENERACJA – młode i rozwojowe koło PO, które przed ostatnimi wyborami samorządowymi sprzeciwiło się prezydenckiej kandydaturze posła Andrzeja Markowiaka. To wreszcie Robert Myśliwy potrafił powiedzieć zdecydowane NIE polityce prowadzonej przez ekipę Tadeusza Wojnara, stając się radnym niezależnym od PO i tzw. koalicji rządzącej.

To Roberta Myśliwego znają rzesze uczniów I LO. To on jest tam cenionym nauczycielem i przyjacielem młodzieży, to on był tam opiekunem samorządu, organizatorem wyjazdów na Ukrainę, propagatorem idei honorowego krwiodawstwa, organizatorem m.in. koncertu poświęconego pamięci Jacka Kaczmarskiego... To dzięki m.in. jego wytrwałości i postawie mogło dojść do pozytywnych i demokratycznych przemian w tej szkole.

Jeśli pamiętacie Państwo radnego, który postulował rozpoczęcie inwestycji miejskich wykraczających swym rozmachem poza remonty chodników, rozpoczęcie budowy obwodnicy, wytyczenie terenu pod strefę gospodarczą, rewitalizację centrum, wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej – to był to właśnie ROBERT MYŚLIWY. To „ten” Myśliwy.

Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że władze raciborskiej PO (czyli teoretycznie Henryk Siedlaczek, a praktycznie Tadeusz Wojnar) postanowiły wystawić w nadchodzących wyborach samorządowych Krzysztofa Myśliwego – pracownika SM Nowoczesna i stryja Roberta. Został on przewodniczącym założonego niegdyś przez Roberta koła PO Nowa Generacja. Krzysztof Myśliwy został umieszczony na pierwszym miejscu w okręgu numer 1 (Ostróg, Centrum, Markowie, Obora, Miedonia). I o ile Krzysztof Myśliwy – podobnie jak Bogdan Marcinkiewicz – to całkiem fajny chłop, to jednak jego nazwisko w tym wypadku będzie wspierało opcję przeciwną do tej, którą reprezentuje „nasz” Robert Myśliwy. Nasz komunikat nie jest skierowany przeciwko Panu Krzysztofowi. Ale wyciągamy na światło dzienne fakty, które koalicja Tadeusza Wojnara chce ukryć licząc na masowe pomyłki i podebranie głosów, na które zapracował ROBERT MYŚLIWY. Szanowni Państwo - oryginał jest tylko jeden!

Proszę zapamiętać: nasz kandydat na urząd Prezydenta Raciborza to ROBERT MYŚLIWY. Otwiera on też listę KW RSS NASZE MIASTO do rady miasta. Startuje w okręgu numer 3 (Centrum + Ocice). Zaś w okręgu numer 1 (tam gdzie z list PO startuje Krzysztof Myśliwy) na pierwszym miejscu listy RSS NASZE MIASTO znajduje się Piotr Dominiak.

Dawid Wacławczyk

– szef sztabu KW RSS NASZE MIASTO

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl