RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

HUNTER „inter-POLUJE”

Na dzisiejszej sesji rady miasta Robert Myśliwy z RSS NaM złożył interpelację w sprawie efektywności pracy Wydziału Prawnego Urzędu Miasta. Gmina wygrała ostatnio proces, który sąd drugiej instancji skierował do ponownego rozpatrzenia, w sprawie ponad dwumilionowego odszkodowania, jakiego strona skarżąca żądała od miasta w związku z zapisami w planie zagospodarowania przestrzennego. Chodziło o prywatnie działki leżące w pasie planowanej obwodnicy miejskiej. Wyrok wprawdzie nie jest prawomocny, ale prezydent publicznie zadeklarował, że pani prawnik jest winny dużą kawę. Różne krążą wśród raciborzan opinie na temat pracy referatu prawnego i kwot, które rzekomo wszyscy musimy na podstawie wyroków sądów wypłacać skarżącym za rzekome błędy urzędników.  Ile w tym prawdy, a ile mitów postanowił sprawdzić radny NaM składając dziś stosowne pismo w biurze rady.


Szanowny Pan

Mirosław Lenk

Prezydent Miasta Racibórz


Szanowny Panie Prezydencie,

Na podstawie Ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz Ustawy o samorządzie gminnym, korzystając z uprawnień radnego Miasta Racibórz proszę o wykaz spraw sądowych z lat 2007 – 2010, w których miasto Racibórz było stroną, prowadzących zarówno przez Wydział Prawny Urzędu Miasta jak i podmioty zewnętrznej obsługi prawnej, z których gmina ewentualnie korzystała.

Proszę by zestawienie zawierało informacje dotyczące:

•         rodzaju sprawy,

•         wysokości przedmiotu sporu,

•         czy miasto było stroną pozwaną czy powodem,

•         sentencji wyroku.

Ponadto proszę o podanie kosztów jakie miasto poniosło w latach 2007 – 2011 za ewentualną zewnętrzną obsługę prawną. Proszę także o wykaz owych podmiotów, z których ew. gmina korzystała. Za udzielone mi informacje z góry dziękuję.


Robert Myśliwy

- radny miejski

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedź:

komentarze 2

»

 1. Ciekawi mnie co odpowiedział urząd na takie zapytanie? Czy jest już odpowiedź na interpelacje?

  autor: ? — 23 kwietnia 2011 - 14:21

 2. […] HUNTER inter-POLUJE  poleć stronę […]

  autor: Prasa: Sprawdził prawników urzędu | RSS Nasze Miasto Racibórz — 9 sierpnia 2011 - 08:24

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl