RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

MRM szkołą samorządności

MRM

Młodzieżowa Rada Miasta zebrała się 22 grudnia bieżącego roku w sali kolumnowej Urzędu Miasta. Byli na niej obecni w charakterze gości także radni NaM: Piotr Dominiak i Robert Myśliwy. W programie wyborczym RSS NaM deklarowało rozwój MRM z założenia będącej lokalną  szkołą demokracji i samorządności. RSS Nasze Miasto chce w miarę możliwości wspierać i rozwijać działalność Młodzieżowej Rady Miasta.

Wniosek w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Radzie Miasta  IV kadencji złożyli ówcześni radni - dziś członkowie NaM - Mariusz Marchwiak i Piotr Ćwik. Pierwszym przewodniczącym MRM został Tomasz Skalik - dziś w szeregach NaM. W pierwszym zarządzie rady znalazł się także wtedy Sebastian Burda (NaM).

Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO ma w obecnej radzie najmłodszego radnego Piotra Dominiaka. Listy wyborcze NaM zgromadziły najmłodszych wiekiem kandydatów m.in. tegorocznego maturzystę II LO Sławomira Kowalskiego. Lider NaM Robert Myśliwy swoje pierwsze kroki w przestrzeni samorządowej dwadzieścia lat temu stawiał w Sejmiku Uczniowskim oraz Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego, a  zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystywał w działalności studenckiej - dziś jest radnym drugiej kadencji i kandydatem NaM na urząd Prezydenta Miasta.

Między innymi z tych powodów RSS NaM wydaje się być naturalnym partnerem społecznym wspomagającym działalność MRM (oczywiście, gdyby takie było życzenie młodych radnych).

Czytaj więcej na www.naszraciborz.pl

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl