RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Sprzedaży mówimy NIE!

Opozycja w powiecie sprzeciwia się sprzedaży części szpitala przy ulicy Gamowskiej w Raciborzu. Chodzi o obiekt, w którym funkcjonuje teraz Raciborskie Centrum Medyczne z oddziałem kardiologii. – Szpital straci 358 tysięcy złotych czynszu dzierżawnego rocznie – tłumaczy stanowisko radny opozycji Leon Fiołka z RSS Nasze Miasto. Zarząd powiatu, który rekomendował radnym zgodę na sprzedaż, chce przeznaczyć dochód z transakcji na wyposażenie bloku operacyjnego. /źródło: www.naszraciborz.pl/Powiatowi nie udało się pozyskać dla tego zadania inwestora poprzez spółkę Poramed. Pieniędzy nie ma też w budżecie starostwa.

Opozycja z NaM ma jednak inne zdanie. Na sesji przedstawił je radny Leon Fiołka. Opozycjoniści chcą, by nie zabierać szpitalowi nieruchomość dającą mu rocznie spory dochód, a pieniędzy na blok szukać poprzez eliminowanie „nietrafionych wydatków” i w funduszach zewnętrznych. – Zysk ze sprzedaży i tak nie pozwoli na wyposażenie bloku, bo ma to kosztować 14 mln zł. Ponadto sprzedaż skomplikuje zarządzanie całym obiektem – dodał Fiołka.

Czytaj więcej:

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl