RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Media info VII 2010

Inkubator znów działa!

Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza” reaktywuje działalność Inkubatora Trzeciego Sektora w Raciborzu, dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Inkubator wspiera nowo powstające i młode organizacje pozarządowe poprzez usługi doradcze, szkolenia i opiekę merytoryczną.

Wszystkie osoby i grupy nieformalne zainteresowane stworzeniem stowarzyszenia czy fundacji, a także istniejące organizacje pozarządowe mogą nieodpłatnie uzyskać profesjonalną pomoc w Inkubatorze w Raciborzu. W ramach wsparcia jego pracownicy zapewniają opiekę merytoryczną, pomoc techniczną, rzetelne informacje, szkolenia i dobre rady.

Inkubator zaprasza osoby, które:
-chcą sformalizować aktywną grupę w której działają;
-nie wiedzą jak pozyskać fundusze na działalność;
-chcą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach;
-szukają partnera do swoich działań;
-chcą uzyskać informacje o programach Unii Europejskiej;
-poszukują miejsca spotkań dla organizacji
-poszukują dostępu do bieżących informacji istotnych dla trzeciego sektora,

Pracownicy Inkubatora udzielają porad w zakresie:
-zasad zakładania stowarzyszenia lub fundacji;
-prawnych aspektów funkcjonowania organizacji;
-pisania projektów i wypełniania wniosków o dotacje;
-źródeł finansowania NGO;

- prowadzenia księgowości oraz zarządzania kadrami i majątkiem w NGO

Każda organizacja, która zgłosi się do Inkubatora uzyska opiekę merytoryczną, tj.:
-opracowanie planu rozwoju organizacji;
-analizę mocnych i słabych stron organizacji;
-analizę szans i zagrożeń w funkcjonowaniu organizacji;
-pomoc w opracowaniu misji organizacji.

Inkubator organizuje BEZPŁATNE SZKOLENIA w zakresie:
-zarządzania organizacją pozarządową;
-pozyskiwania funduszy na działalność;
-zarządzania projektami;
-koordynowania pracy wolontariuszy;
-public relations dla NGO;
-księgowość dla NGO.

Inkubator prowadzi KAWIARENKĘ OBYWATELSKĄ,

czyli cykl spotkań i dyskusji dotyczących ważnych spraw

dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Koordynatorem i Ekspertem Głównym raciborskiego Inkubatora jest Piotr Dominiak. Ekspert Księgowym jest Aleksandra Zygar, natomiast Specjalistą ds. organizacji szkoleń Sabina Łazinka.

Inkubator Trzeciego Sektora w Raciborzu jest prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza” w ramach projektu „NGO to jest to!”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl