RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prasa: Wyka w sprawie stypendiów

Starosta Hajduk rezerwuje na przyszły rok 30 tys. zł na stypendia dla "najlepszych studentów". Być może z tej puli zostanie nagrodzony doktorat dotyczący Raciborszczyzny. Taki pomysł zgłosił Leszek Wyka, a starosta nań przystał. Dyskusję na temat wspierania środowiska akademickiego rozpoczął Leszek Wyka. - Mam pytanie związane z promocją powiatu, a chodzi o pomoc dla studentów i doktorantów. Powiat mógłby przeprowadzić konkurs na doktorat, co byłoby znakomitą okazją do promowania ziemi raciborskiej - zaproponował radny.

Jako partnerów w tym projekcie Wyka wskazał raciborską PWSZ i Uniwersytet Opolski. - Taki doktorat sławiący powiat to dosyć ciekawa rzecz - skomentował starosta Adam Hajduk (Razem). - Można byłoby dać na ten cel 6-7 tys. zł z puli przygotowanej na stypendia dla studentów - oznajmił włodarz.

www.nowiny.pl/ wtorek, 21 grudnia 2010 | ma.w / Zapłacą 7 tys. zł za doktorat

Czytaj także na www.naszraciborz.plChcą wspierać studentów ziemi raciborskiej

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl