RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Transparentność ponad wszystko

W imieniu szeroko pojętego środowiska oświatowego wnioskuję o obligatoryjne przywrócenie konkursów na kolejną kadencję dla dyrektorów placówek oświatowych podlegających powiatowi - zwróciła się do starosty Teresa Frencel. Choć przepisy dopuszczają w takim przypadku powierzenie stanowiska bez przeprowadzenia konkursu, zdaniem radnej nie oznacza to, że tak być musi: - W naszej opinii konkurs umożliwia dotychczasowemu dyrektorowi dokonanie przed szerszym gremium, jakim jest komisja konkursowa, podsumowania dotychczasowej pracy na stanowisku. /źródło: www.raciborz.com.pl/

Czytaj więcej:

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Aż dziw bierze, że człowiek o tak niskiej świadomości prawnej pełni tyle lat tak wysoki urząd. Nie ma to jak panie Hajduk rozciągnąć parasol ochronny dla swoich „menadżero-kolesi”? Po co ich stresować konkursami, skoro wszyscy są tak „wspaniali” jak Pan?

    autor: NaM — 9 lutego 2011 - 08:35

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl