RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Prasa: Frencel bębni o Zbiornik.

Zbiornik Racibórz to ważny temat. Teresa Frencel z Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO chce rozmawiać o Zbiorniku Racibórz i zapowiada, że nie da za wygraną. - My, powodzianie, to wszystko rozumiemy, że wojewoda, minister... Ale będę nakłaniała do lobbowania na rzecz zbiornika, bo następnych 13 lat czekać nie możemy - mówiła na wczorajszej komisji. /źródło: www.naszraciborz.pl/

Nowa radna powiatowa Teresa Frencel przy każdej z możliwych okazji upomina się o Zbiornik Racibórz. - Chciałabym, by był to temat główny jednej z komisji - zaproponowała na wczorajszym spotkaniu połączonych komisji rolnictwa i promocji. - To nie może być główny temat, bo to nie jest zadanie starostwa - odparł na to starosta Adam Hajduk.

- My, powodzianie, to wszystko rozumiemy, że wojewoda, minister... ale będę nakłaniała do lobbowania na rzecz zbiornika, bo my następnych 13 lat czekać nie możemy - nie dawała za wygraną radna. - Jeżeli ten temat jest bardzo pilny, to w lutym możemy zaprosić specjalistę w tej kwestii - ustąpił starosta. - To jest bardzo istotny problem - podkreślała Teresa Frencel.

- Zaprośmy specjalistów na komisję i zapoznajmy się bliżej z tematem. Mogę to wpisać jako pierwszy lutowy problem - zaproponował szef komisji promocji Leonard Malcharczyk. - Województwo opolskie jest też zainteresowane budową zbiornika i wsparcie ich mamy - dodał. - To cieszy, bo im więcej podmiotów naciskowych, tym większe szanse, że coś ruszy. Prze 13 lat ciągle ewakuuję się na górę - tłumaczyła Teresa Frencel. - Myśmy starostwo przenieśli na Ostróg, czyli będzie dobrze - uspokajał ją Adam Hajduk.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl