RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Markowicki BYPASS

markowice

Na komisji gospodarki miejskiej radny Robert Myśliwy (NaM) zapytał zastępcę prezydenta miasta ds. inwestycji o stosunek włodarzy do koncepcji tak zwanej małej obwodnicy markowickiej. To pomysł promowany - przy okazji remontu mostu i ulicy Gliwickiej  - przez jedno z lokalnych prawicowych stowarzyszeń. Chodzi o swoisty bypass drogowy omijający tę część miasta usytuowaną na trasie w kierunku Gliwic i autostrady A4. Zamknięty przejazd kolejowy w Markowicach to poważny czynnik spowalniający ruch kołowy na tym odcinku. Koncepcja obwodnicy dla wspomnianego segmentu miasta uwzględnia ominięcie północno-wschodniej dzielnicy Raciborza z lewej strony i poprowadzenie ruchu tranzytowego przez kilkaset metrów wzdłuż rezerwatu Łężczok, aż do wylotu na Babice. Projekt zakłada także budowę – co oczywiste – nowego wiaduktu kolejowego.

Wiceprezydent Krzyżek poinformował członków komisji, że nitka tej drogi została naniesiona na plan zagospodarowania przestrzennego, jednak realizacja powyższych zamierzeń najprawdopodobniej nie będzie w najbliższym czasie możliwa z przyczyn finansowych.

(rm)

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Stowarzyszenie, o którym mowa w artykule to oczywiście „Dobro Ojczyzny”.

    autor: RM — 9 czerwca 2011 - 11:50

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl