RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

M.Lenk: zero kasy na kulturę „opozycyjną” !

Podczas marcowej sesji Rady Miasta – Mirosław Lenk publicznie przyznał się do tego, iż nie zamierza współpracować na niwie kulturalnej z organizacjami, których działacze są radnymi opozycji i ośmielają się go krytykować. O tym, że rządzący traktują Racibórz jak prywatny folwark, a posiadaną władzę jak prawo własności - wiemy od lat. Jednak trzeba przyznać, że że publiczne przyznanie się do tego sposobu myślenia, to akt sporej odwagi. Samobójczej, ale jednak... Złoty tekst, pojawił się w ustach Pana Prezydenta w czasie odpowiedzi na interpelację radnego Piotra Dominiaka, który wykazał chroniczne niedofinansowanie konkursu na działania kulturalne. Dawid Wacławczyk – radny RSS Nasze Miasto – nie krył szoku, w który wprawiły go słowa Mirosława Lenka, w których ten poinformował go z mównicy o tym, że wycofuje się z finansowego wsparcia Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI. Jako powód podał to, że szef RSS Nasze Miasto ośmiela się krytykować niektóre poczynania włodarza... Wydaje się, że dalszy komentarz jest zbędny. Wystąpienie M. Lenka skomentowały wszystkie lokalne portale informacyjne... Nasz Racibórz: Rozbrajająca szczerość prezydenta RPI: nie kop prezydenta, bo nici ze współpracy Nowiny: Kopany dziś nie chce współpracować jutro

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl