RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

M. Lenk: Parkingu w Łężczoku nie będzie

DW_NaM_koraMimo pozytywnej odpowiedzi na sugestie radnego Wacławczyka, po dwóch latach stanu zawieszenia, prezydent Mirosław Lenk informuje, że parkingu pod Rezerwatem Łężczok od strony Raciborza w dalszym ciągu mieć jednak nie będziemy. Dlaczego? A było to tak: W marcu 2011 roku, na sesji Rady Miasta gości Pan Zenon Pietras z nadleśnictwa i opowiada o pracach w Łęszczoku. Na tej sesji Dawid Wacławczyk zgłasza konieczność budowy parkingu, który umożliwi dojazd do rezerwatu od strony Raciborza. Skoro miasto chwali się rezerwatem we wszystkich publikacjach, to najwyższa pora udostępnić go turystom i gościom przyjezdnym. Trudno oczekiwać, by ludzie szli z centrum miasta kilka kilometrów pieszo, albo parkowali w sąsiedniej gminie. Gość potwierdza, że faktycznie parking od strony Raciborza byłby potrzebny, ale w realizowanym obecnie projekcie go nie ma. W przyszłości liczy na miasto. Archiwum prasowe: http://www.nowiny.pl/72604-lezczok-to-niedopieszczona-perla.html Na kolejnej sesji Dawid Wacławczyk zgłasza interpelację w tej sprawie, już oficjalną. Poza parkingiem DW domaga się profesjonalnego oznakowania ścieżek i tablicach informacyjnych dla Turystów, gdyż poziom obecnych jest fatalny. Jednocześnie zaraz po sesji kwietniowej, na konferencji prasowej Lenk przyznaje, że owszem, parking jest potrzebny i zapowiada w mediach, że zamierza go zbudować zaraz po zakończeniu projektu realizowanego przez nadleśnictwo: Archiwum prasowe: www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/16346-przy-lezczoku-przydalby-sie-parking.html Po 2 latach braku akcji i zakończonym projekcie, w czerwcu 2013, podczas sesji Rady Miasta, DW zapytuje Prezydenta o postępy w w/w sprawie. ... po czym dostaje odpowiedź, która znajduje się poniżej Cóż: kto chce – szuka sposobu. Kto nie chce – szuka powodu. Mirosław Lenk znalazł powód... Parking_mini Parking Łęszczok - odpowiedź LW na interpelację DW

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl