RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Lista kandydatów do Rady Miasta

ClipboardSą już znane wszystkie nazwiska kandydatów ubiegających się o mandaty w Radzie Miasta. Kandydaci RSS NASZE MIASTO (poniżej wytłuszczeni) wystąpią w walce wyborczej w 14 okręgach. W porozumieniu z takimi ugrupowaniami opozycyjnymi, jak Oblicza, PiS czy Dobro Ojczyzny udało nam się wystawić kandydatów w kolejnych 9 okręgach. Oprócz komitetu Mirosława Lenka jesteśmy jako Komitet Wyborczy Wyborców Dawida Wacławczyka jedyną siłą samorządową, która wystawia swoich reprezentantów w każdym z 23 jednomandatowych okręgów wyborczych. Oto pełna lista pasjonujących pojedynków:
1 Brzezie Akacjowa, Bitwy Olzańskiej, Brzeska od Nr 4, Dębiczna, Fiołkowa, abpa Gawliny, Gajowa, Gliniana, Handlowa, Jagielnia, Jagodowa, Jakuba Mandrysza, Jaśminowa, Kobylska, Kruczkowskiego, Malinowa, kpt.Myśliwca, Nad Potokiem, Nieboczowska, Olszynkowa, Pogrzebieńska, Pogwizdowska, Pod Lasem, Pod Lipami, Pod Widokiem, Poziomkowa, Rybnicka od nr 101, Sadowa, Sosienkowa, Stawowa, Strażacka, Świerkowa, Torowa, Tulipanowa, Wąska, Wiatrakowa, Widokowa, Wiśniowa, Wygonowa, Wysoka, Za Dębiczem, Zakładowa 1. Marian Gawliczek RdR M. Lenk 2. Leon Fiołka NaM/PiS/Oblicza 2 Ocice Bułgarska, Czeska, Dolna, Francuska, Folwarczna, ks. Gadego, Gdańska, Górna od nr 86, Gruntowa, Kolonialna, Kołłątaja, Koszalińska, Leśmiana, Litewska, Mała, Nowy Zamek, Osiedleńcza, Ocicka od nr 118-177, Słowacka, Szczecińska, Tuwima, Wałbrzyska, Wesoła, Wiejska, Węgierska, Włoska, Wrocławska, Zakopiańska, Zbożowa 1. Henryk Mainusz RdR M. Lenk 2. Maciej Gadzicki NaM/PiS/Oblicza 3 Studzienna Barbary, Bogumińska, Bojanowska, Broniewskiego, Czynu Społecznego, Floriana, Hulczyńska, Henryka Pobożnego, Jana III Sobieskiego, Jasna, Kręta, Krótka, Kopca, Korczaka, Moniuszki, Myśliwska, Makuszyńskiego, Pawła, Plac Zakopiański, Studzienna, Szymanowskiego, ks.Skargi, Spokojna, Sosnowiecka, Topolowa, Tunelowa, Urbana, Wawrzyńca, Wiosenna, Wschodnia, Wojnowicka 1.Eugeniusz Wyglenda RdR M. Lenk 2. Roman Wałach NaM/PiS/Oblicza 4 Stara Wieś, Proszowiec, Miedonia Boczna, Cegielniana, Fojcika, Gamowska, Gdyńska, Głubczycka, Górnośląska, Kozielska, Kościelna, Kopernika, Kwiatowa, Ligonia, ks. Londzina, Mariańska od nr 1 - 47 nieparzyste i od nr 2 - 78 parzyste, Mikołaja, Miodowa, Owocowa, Piotrowska, Porzeczkowa, Podmiejska, Ratajskiego, Rolna, Rudnicka, Rzeczna, Sempołowskiej, Spółdzielcza, Starowiejska od nr 1 - 67 nieparzyste i od nr 2 - 44 parzyste, Śląska, Toruńska, Tow. Gimnastycznego "Sokół", Warzywna, Wodna, Wybrzeżna 1. Waldemar Szramowski Mniejszość Niemiecka 2. Henryk Hildebrand RdR M. Lenk 3. Piotr Klima NaM/PiS/Oblicza 4.Janusz Łukoszek 5. Stanik Piotr 5 Markowice Asnyka, Arki Bożka, Babicka, Bolesława Chrobrego, Ciechowicka, Dębniki, Fredry, Gałczyńskiego, Gliwicka, Grabowa, Grobla, Hetmańska, Jordana, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Klonowa, Kombatantów, Kosynierów, Letnia, Norwida, Odrodzenia, Olimpijczyka, Ordona, Pionierów, Plebiscytowa, Pogodna, Powstańców Śląskich, Słoneczny Stok, Staffa, Tęczowa, Wita Stwosza, Władysława Łokietka, Wrzosowa, Żurawia 1. Alina Czogała RdR M. Lenk 2. Franciszek Mandrysz Czas Na Zmiany w Mieście 3. Zbigniew Marciniak NaM/PiS/Oblicza 6 Nowe Zagrody Dąbrowszczaków, Jeziorowa, Kochanowskiego, Łąkowa, 1-go Maja, Opawska do nr 87, Parkowa, Waryńskiego 1. Danuta Chryniewicz RdR M. Lenk 2. Zuzanna Tomaszewska NaM/PiS/Oblicza 7 Nowe Zagrody Katowicka, Ocicka od nr 1-27 1. Ewelina Stroka Mniejszość Niemiecka 2. Piotr Leks RdR M. Lenk 3. Anna Szukalska NaM/PiS/Oblicza 8 Nowe Zagrody Bukowa, Eichendorffa, Kardynała Wyszyńskiego, Opawska od nr 88, Polna, Radosna, Szczęśliwa, Warszawska, Wczasowa, Żeromskiego 1. Michaela Koczwara Mniejszość Niemiecka 2. Jan Wiecha RdR M. Lenk 3. Ryszard Frączek NaM/PiS/Oblicza 9 Nowe Zagrody Dobra, Działdowska, Grunwaldzka, Gwiaździsta, Kosmonautów, Księżycowa, Lunonautów, Miechowska, Plac Konstytucji 3 Maja, Pomnikowa, Prusa, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Społeczna, Stalowa, Willowa, Źródlana, Żwirki i Wigury 1. Marian Gasilewski RdR M. Lenk 2. Bogdan Jaszczyk Mniejszość Niemiecka 3. Zbigniew Sokolik Czas Na Zmiany w Mieście 4. Grzegorz Jakosz NaM/PiS/Oblicza 10 Nowe Zagrody Dworska, Mariańska od nr 49-99 nieparzyste i od nr 80-122 parzyste, Słowackiego 1. Artur Jarosz RdR M. Lenk 2. Leszek Szczasny NaM/PiS/Oblicza 11 Osiedle Chełmońskiego, Kossaka 1. Anna Ronin Mniejszość Niemiecka 2. Wojciech Kuśnierz RdR M. Lenk 3. Irena Weronika Piasecka NaM/PiS/Oblicza 12 Nowe Zagrody Chodkiewicza, Czarnieckiego, Zamoyskiego, Żółkiewskiego 1 1. Tomasz Cofała RdR M. Lenk 2. Jarosław Łęski NaM/PiS/Oblicza 13 Nowe Zagrody Aleja Ojca Leppicha, Chłopska, Chorzowska, Cmentarna, Górna od nr 1 -85, Jana Pawła II, Lompy, Pszczyńska, Żorska 1. Krystyna Klimaszewska RdR M. Lenk 2. Mariusz Marchwiak NaM/PiS/Oblicza 3. Michał Fita 4. Andrzej Lepczyński Czas Na Zmiany w Mieście 14 Stara Wieś Anny, Antoniego Pośpiecha, Częstochowska, Kamienna, Mariańska od nr 101-105 nieparzyste i od nr 124-168 parzyste, Mysłowicka, Ocicka od nr 28-101, Starowiejska od nr 46-152 parzyste i od nr 69-171 nieparzyste, Wierzyńskiego, Żwirowa 1. Krzysztof Szydłowski RdR M. Lenk 2. Marek Rapnicki NaM/PiS/Oblicza 15 Centrum gen.Bema, Głowackiego, Kościuszki, Kolejowa, Marty, Plac Władysława Jagiełły, dra Rostka, Stanisława Drzymały, Sienkiewicza, Sejmowa, ks. Staszica, Wandy 1. Stanisław Borowik RdR M. Lenk 2. Andrzej Rosół NaM/PiS/Oblicza 16 Centrum Bończyka, gen. Dąbrowskiego, Kasprowicza, Miarki, Pastora Michejdy, Plac Bohaterów Westerplatte, Pracy, Różyckiego, Stalmacha, Winna, Wyspiańskiego 1. Ireneusz Kosiński Mniejszość Niemiecka 2. Janusz Loch RdR M. Lenk 3. Bartłomiej Adamski NaM/PiS/Oblicza 17 Centrum Bankowa, Basztowa, Browarna, Drewniana, Klasztorna, Lecznicza, Nowa, Plac Wolności, Różana, Solna, Wojska Polskiego 1. Dorota Gorgosch Mniejszość Niemiecka 2. Marcin Fica RdR M. Lenk 3. Piotr Dominiak NaM/PiS/Oblicza 4. Łukasz Chomicki KWW "Zmień Racibórz" 18 Centrum Chopina, Czekoladowa, Długa, Gimnazjalna, Kowalska, Mickiewicza, Młyńska, Nowomiejska, Odrzańska, Piwna, Plac Dominikański, Plac Długosza, Plac Dworcowy, Plac Ofki Piastówny, Plac Mostowy, Plac Targowy, Pocztowa, Podwale, Reymonta, Rzeźnicza, Rynek, Rybna, Stefana Batorego, Szewska, Środkowa, Węglowa, Zborowa 1. Renata Zięba Mniejszość Niemiecka 2. Wiesław Szczygielski RdR M. Lenk 3. Justyna Kiedrowska NaM/PiS/Oblicza 4. Tomasz Kuryłowicz 19 Centrum Filmowa, Konopnickiej, Kilińskiego, Lwowska, Lipowa, Ludwika, Matejki, Odpoczynkowa, Ogrodowa, Wileńska 1. Monika Bulenda Mniejszość Niemiecka 2. Witold Ostrowicz RdR M. Lenk 3. Anna Skierska NaM/PiS/Oblicza 20 Ostróg Agaty, Agnieszki, Armii Krajowej, Brzozowa, Cecylii, Goduli, Gospodarcza, Huzarska, Komunalna, Książęca, Kapuścika, Korfantego, Maćkowskiego, Malczewskiego, Morcinka, Nowary, Przejazdowa, dra Rogera, Rodziewiczówny, Rudzka, Rymera, Rzemieślnicza, Segeta, Wyglendy, Zająca 1. Andrzej Sosnowski Mniejszość Niemiecka 2. Ryszard Wolny RdR M. Lenk 3. Zbigniew Wieczorek NaM/PiS/Oblicza 4. Michał Woś 21 Płonia Adamczyka, Bydgoska, Badury, Czogały, Cieszyńska, Ciemięgi, Chudoby, Emilii Plater, Fabryczna, Gnieźnieńska, Graniczna, Kanałowa, Księcia Przemysława, Lasoty, Lekarska, Leśna, Leszka Raciborskiego, Łużycka, Markowicka, Mikołowska, Mieszka I Raciborskiego, Poznańska, Piaskowa, Piastowska, Poprzeczna, Promenada, Rybnicka od nr 1-100, Stefana Drzewieckiego, Smołki, Sudecka, Szkolna, Srebrna, Śliska, Tarnowska, Tomali, Złota, Zielona, Zaciszna 1. Andrzej Morański Mniejszość Niemiecka 2. Paweł Rycka RdR M. Lenk 3. Józef Kastelik NaM/PiS/Oblicza 22 Ostróg Bosacka, Bielska, Cygarowa, Elżbiety, Jana, Katarzyny, Karola, Królewska 1. Teresa Kionczyk Mniejszość Niemiecka 2. Dariusz Doleżych RdR M. Lenk 3. Marcin Parzonka NaM/PiS/Oblicza 23 Ostróg Grzonki, Lotnicza, Morawska, Nad Koleją, Plac Nałkowskiej, Opolska, Ostrógska, Plac Okrzei, Orzeszkowej, Siwonia, Zamkowa 1. Krzysztof Myśliwy RdR M. Lenk 2. Damian Istel 2. Bartłomiej Mielnik NaM/PiS/Oblicza
[listę podajemy za: http://www.raciborz.com.pl/pelna-lista-kandydatow-na-radnych-do-rady-miasta-raciborz,37638.html]

komentarze 2

»

 1. Byłoby dobrze, aby kandydaci startujący z listy Nam/PiS/Oblicza nie byli anonimowi. Byłoby dobrze umieścić ich biogramy, informacje zawodowe – ba zdjęcia!

  autor: krzysiek — 16 października 2014 - 16:47

 2. Tutaj znajduje się tylko informacja. Pełne sylwetki naszych kandydatów znajdują się na stronie, która „obsługuje” najbliższe wybory tj. http://www.dawidwaclawczyk.pl Serdecznie zapraszamy !

  autor: Dawid — 18 października 2014 - 22:28

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl