RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

List otwarty

Prezydent, który się NIE opłaca? Outsider z Raciborza? - List otwarty RSS Nasze Miasto do Prezydenta Raciborza Mirosława Lenka w związku z publikacją Dziennika Zachodniego.

Racibórz; 8 stycznia 2010 r.

List Otwarty do Prezydenta Raciborza Pana Mirosława Lenka

Szanowny Panie Prezydencie

Zwracamy się do Pana w związku z publikacją, która ukazała się w Dzienniku Zachodnim dnia 07.01.2010, a zatytułowaną "Prezydent, który się opłaca". Dotyczy ona rankingu Prezydentów miast o wielkości od 50 do 100 tyś. mieszkańców pod kątem skuteczności pozyskiwania dotacji unijnych na inwestycje gminne. Jako miernik przyjęto obiektywny naszym zdaniem wskaźnik, przedstawiający kwotę pozyskaną miesięcznie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wynik tego rankingu jest dla nas sporym zaskoczeniem i nie napawa optymizmem na przyszłość. Przedstawione cyfry pokazują, że w porównaniu do przewodzących w zestawieniu Prezydentów Jastrzębia Zdroju czy też Tarnowskich Gór, udało się Panu pozyskać dziesięciokrotnie mniej środków z dotacji unijnych. W rankingu wyprzedził Pan jedynie, i to nieznacznie, kontrowersyjnego Prezydenta Mysłowic Grzegorza Osyrę, który - tu cytujemy lokalne media - "lada dzień ma zostać odwołany ze swego stanowiska". Publikacja ta postawiła w bardzo złym świetle godność sprawowanego przez Pana Urzędu, wystawiła złe świadectwo kierowanej przez Pana instytucji, a także godzi w dobre imię mieszkańców Raciborza, którzy obdarzyli Pana kredytem zaufania, powierzając pełnienie funkcji Prezydenta Miasta.

W imieniu członków Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO jak i wielu mieszkańców Raciborza, których mamy zaszczyt reprezentować, zwracamy się do Pana z pytaniem, czy dane opublikowane w Dzienniku Zachodnim są prawdziwe?

Jeśli tak, to w jaki sposób jest Pan w stanie ten fakt wytłumaczyć, co ma Pan na usprawiedliwienie zarówno własne, jak i kierowanego przez Pana aparatu władzy?

Jeśli nie, to czy i jakie kroki zamierza Pan podjąć celem wyjaśnienia tej sprawy szerokiej opinii publicznej, a tym samym poprawy własnego wizerunku jak i wizerunku miasta, które Pan reprezentuje?

Prosimy o uczciwą, rzetelną, merytoryczną i jednoznaczną odpowiedź na postawione Panu pytania. Wierzymy, że nie skorzysta Pan w tym przypadku z rady, którą niedawno Pan usłyszał – "Mirek, nie denerwuj się i nie mów za dużo...". Przy pełnym zrozumieniu zasady transparentności władzy, rada ta nie może mieć zastosowania. Sprawa, o którą pytamy jest zbyt poważna z punktu widzenia rozwoju naszego miasta, by móc na nią spuścić kurtynę milczenia.

Z poważaniem
RSS Nasze Miasto

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl