RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

List do redakcji Nowin Raciborskich

Pan Prezydent Mirosław Lenk w Liście do redakcji opublikowanym na łamach Nowin Raciborskich 9 września br w sposób nierzetelny i nieuczciwy odniósł się do mojego ostatniego wystąpienia w sprawie inwestycji miejskich. Fakt, że zmuszony jestem toczyć z Panem Prezydentem debatę na tak istotny temat za pośrednictwem mediów, a nie w magistracie - miejscu najbardziej do tego odpowiednim, dobitnie świadczy o chorobie, która od wielu lat trawi nasz lokalny samorząd. Nie ma niestety w nim miejsca na oddolne inicjatywy, merytoryczną dyskusję, dialog i porozumienie ponad podziałami, a najbardziej konstruktywna krytyka odbierana jest jako napaść polityczna. Zarzuca mi Pan Prezydent niemerytoryczne motywacje. Otóż oświadczam, iż nie zamierzam być Pana konkurentem w przyszłym wyścigu prezydenckim, a fakt że te ważne kwestie poruszane są dziś, a nie na trzy miesiące przed wyborami, obala tezę politycznego wystąpienia.

"Debaty na temat przyszłości Raciborza najczęściej toczone są przed i w trakcie kampanii wyborczych do Rady Miasta i wyborów prezydenckich. Czy to zatem już czas?" - zapytuje Pan w swoim liście. Otóż i w tej kwestii różnimy się diametralnie. Pan - jak czytamy wyżej - debatę publiczną na tematy strategiczne traktuje wyłącznie w kategoriach wyborczej kiełbasy, ja natomiast widzę w niej zupełnie inny sens.

W swoim liście usiłuje Pan wykpić moją pracę w samorządzie. Wybaczam, ale fakt, że w ostatnim okresie dostrzegł Pan tylko dwie pomniejsze inicjatywy mojego autorstwa, świadczy nie tylko o klinicznej krótkowzroczności ale i złej woli. Czytelnikom zatem pozostawmy ocenę, czy aby na pewno podnoszone przeze mnie propozycje, m.in. budowy nowego mostu, miejskiej obwodnicy, rewitalizacji starych kamienic czy kompleksowy program promocji Raciborza to wyłącznie same "pierdoły". Alergiczna reakcja kogoś, kto jest u steru władzy na pytanie Dokąd płyniemy? musi napawać niepokojem. Czyżby kwestia ta stanowiła dla Pana wielką niewiadomą?

Za sprawą politycznego geniuszu Przewodniczącego Wojnara posiada Pan dziś niemalże nieograniczoną władzę. Żaden Pana poprzednik nie miał (wyłączając Racibórz PRLowski) i żaden Pana następca nie będzie miał tak sprzyjających warunków polityczno-gospodarczych by ruszyć wreszcie tę raciborską bryłę z posad. Postawiona przeze mnie teza, że Prezydenta Lenka stać na znacznie więcej, niż bieżące remonty, nie jest wyłącznie aktem krytyki ale przede wszystkim komplementem. Proszę zatem Panie Prezydencie przestać wreszcie być poprawnym administratorem i najefektywniej jak to tylko możliwe wykorzystać czas, który Panu pozostał.

Z wyrazami szacunku,

Robert J. Myśliwy
Radny Miasta Racibórz

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl