RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Leszek Wyka nie żyje

W nocy z 23 na 24 kwietnia w tragicznych okolicznościach odszedł od nas LESZEK WYKA, nasz kolega, przyjaciel i współpracownik z RSS Nasze Miasto. Właśnie z końcem 2010 roku obchodził 30-lecie pracy zawodowej, z którego ogromną większość poświęcił raciborskiej kulturze, najpierw jako instruktor RDK, potem dyrektor DK Strzecha (1993-2001), Raciborskiego Centrum Kultury (2001-2008), wreszcie pracownik szeregowy RCK, aż do dnia wyrzucenia Go z pracy przed niespełna rokiem. Leszek mocno angażował się w działalność społeczną i obywatelską, jawnie bronił swoich racji, choć był człowiekiem łagodnym i ufającym ludziom. Był radnym powiatowym IV obecnej kadencji z ramienia RSS Nasze Miasto.

"Trudno z miłości się podnieść, a jeszcze ciężej od złych nowin" - śpiewał poeta. Wieść o niespodziewanej śmierci Leszka przygniotła nas boleśnie i z tym bólem i z tym ciężarem mamy żyć, by dać świadectwo Jego skierowanemu na innych życiu i losowi animatora kultury w naszych niełatwych czasach. NaM jest strasznie żal, NaM jest bardzo wstyd, za to co dotknęło Leszka w Raciborzu w ostatnich trzech latach Jego pracy zawodowej. Podporą niech będą NaM wartości, które i On wyznawał.

Leszku! Zostajesz z NaMi!


No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl