RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Księga kondolencyjna LESZKA WYKI…

KSIEGA

W związku z tragiczną śmiercią naszego przyjaciela - LESZKA WYKI, uruchamiamy internetową księgę kondolencyjną poświęconą jego osobie.

Kondolencje prosimy składać za pomocą opcji "dodaj komentarz".

komentarze 22

»

  1. wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

    autor: Tomasz Kuryłowicz — 25 kwietnia 2011 - 12:23

  2. Oj smutno mi Leszku, bardzo smutno. Będziesz na zawsze w naszej pamięci. Odpoczywaj w spokoju.

    autor: Maciej Nowak — 25 kwietnia 2011 - 12:31

  3. Leszku, pamietasz nasz wyjazd do Katowic? Razem z Anią i Dawidem przyjechaliśmy po Ciebie za wcześnie… Z ogromną dumą oprowadzałeś nas po miejscu, które tak wiele dla Ciebie znaczy. Pokazałeś nam swoje kolekcje, opowiadałeś o rodzinie, wspominałeś górskie wędrówki… Miałeś tyle planów… i wielką chęć naprawiania świata. Potrafiłeś słuchać ludzi. Pamiętam, gdy podczas naszego pierwszego spotkania opowiadałam Ci o swoich pasjach. Obiecałeś wtedy, że pokażesz mi kilka starych map Raciborza… Nie zdążyłeś.
    Nigdy nie zapomnę tego ogromnego poczucia sprawiedliwości, które w sobie miałeś. Dzięki Tobie wiem, że zawsze trzeba walczyć o swoje racje.

    autor: Małgorzata Bonk — 25 kwietnia 2011 - 13:38

  4. „Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym.
    Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie.
    W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia,
    a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla.
    Z wyrazami współczucia……..
    Stefan Regent

    autor: Stefan — 25 kwietnia 2011 - 16:04

  5. Wierzyć się nie chce. Leszka poznałem jakiś czas temu. Mogę o Nim powiedzieć z pewnością: Szlachetny i Uczciwy Człowiek o Wielkim Sercu. Spoczywaj w pokoju Leszku. Krzysztof Melnarowicz

    autor: Krzysztof — 25 kwietnia 2011 - 19:35

  6. Leszku, naprawdę bolesne to zdarzenie…, naprawdę mogło być nadal dwóch Leszków w Stowarzyszeniu…, naprawdę chciało się z Tobą walczyć o to miasto…, naprawdę trudno sklejać dziś słowa…, uspokaja tylko świadomość, że choć w innym wymiarze, to zostajesz dalej z NaM-i.

    autor: Leszek Szczasny — 25 kwietnia 2011 - 22:12

  7. Nie byłam przyjaciółką Pana Leszka, ani nawet znajomą. Miałam okazję rozmawiać z nim tylko raz, mimo wszystko wiem kim był. Był człowiekiem pełnym kultury i przyjaźni. Z szacunkiem odnosił się do każdej osoby. Wszystkich traktował na równi. Był człowiekiem, któremu zależało żeby COŚ zmienić na lepsze. Był osobą wiarygodną i takim też człowiekiem zostanie w mojej pamięci. Zrobił dla nas, Raciborzan dużo, mimo, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Składam kondolencje rodzinie i przyjaciołom Leszka.
    Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie…

    autor: Alicja — 25 kwietnia 2011 - 22:52

  8. Nie sposób wyrazić żalu jaki czuję odkąd odszedłeś…Już nigdy nie wyjdziemy razem, nie zapalimy papierosa, nie porozmawiamy szczerze…od serca….już nigdy nie będę mógł czerpać z Twojej naturalnej dobroci i ciepła…
    Ale na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci jako CZŁOWIEK DOBRY I PRAWY, człowiek lepszy niż świat z którym przyszło mu się zmagać…zbyt dobry…zbyt prawy….zbyt uczciwy….
    Serdeczne wyrazy współczucia dla Twoich najbliższych, a Tobie wiecznego spoczynku tam, gdzie dobroć i prawość stanowią wartość nieprzemijającą…..
    Piotr Ćwik

    autor: Piotr — 25 kwietnia 2011 - 23:32

  9. Przepracowaliśmy Leszku wspólnie 15 lat!
    Pamiętasz Pracownię InSEA,Teatr Agrafka, Piec Chlebowy, setki warsztatów, koncertów, cudowne benefisy?…Ja będę o tym zawsze pamiętać, wiedziałam, że zawsze mogę na Ciebie liczyć.
    Pamiętasz pisałam do Ciebie, że musimy się zobaczyć na 100 leciu Strzechy…
    Wierzę, że dobro, którym nas obdarzałeś wróci do Ciebie i da Ci pokój.

    autor: Jola Dzumyk — 26 kwietnia 2011 - 00:27

  10. Drogi Leszku, nie mogłem uwierzyć w to, co przeczytałem… Za Twoje wielkie serce i uśmiech, za otwartość i szlachetność jak z przedwojennego kruszcu, niech Cię wynagrodzi Zmartwychwstały Chrystus!

    autor: Jurek Staroń — 26 kwietnia 2011 - 10:41

  11. Leszku.
    Nie tak miało być, nie tak. Mało Cię znałem ale wiem, że byłeś człowiekiem o wielkim sercu i takim Cię zapamiętam.

    Pozdrawiam

    autor: Adam — 26 kwietnia 2011 - 16:02

  12. Byłeś moim pierwszym mentorem, jak ojciec wprowadziłeś mnie w twardy świat dbając abym nie zapomniał przy tym o uśmiechu, kulturze i szacunku na każdym kroku.

    autor: Waldek Tański — 26 kwietnia 2011 - 16:03

  13. Uśmiechnięty, ciepły człowiek. Takim go zapamiętałam. To niesprawiedliwe, że tak niespodziewanie odszedł. To boli…
    Wyrazy współczucia dla Rodziny.

    autor: Ewa Paletta — 26 kwietnia 2011 - 19:05

  14. Leszku,
    poznalem Cię, jak byłem jeszcze uczniem Ekonomika. Dopiero od ostatnich wyborów miałem to szczęście poznać Cię bliżej. Jesteś / byłeś Wielkim Człowiekiem.

    autor: Franciszek Marcol — 26 kwietnia 2011 - 20:03

  15. Człowiek który szedł pod wiatr z czołem podniesionym do góry, postrzegał Kulturę poprzez swoją wrażliwość stawiając jej fundamenty na grząskiej raciborskiej ziemi. Szacunek.

    autor: Paweł — 26 kwietnia 2011 - 23:11

  16. Niestety nie miałam okazji poznać Pana Leszka , ale to zawsze wielka strata, kiedy odchodzi w tym wieku tak wielki człowiek.
    Szkoda, że tylko śmierć kogoś potrafi nas zatrzymać na chwilę…
    szczere kondolencje [*]

    autor: Ania — 26 kwietnia 2011 - 23:19

  17. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny Pana Leszka.
    Miałem krótką okazję być jego podwładnym w latach 90. To był mądry człowiek.

    autor: Piotr Dados — 27 kwietnia 2011 - 06:12

  18. Kolejna „cegiełka” świata jaki pamiętam z dzieciństwa zniknęła i kolejny raz jest bardzo smutno.
    Dopisuję się do Księgi, ponieważ zawdzięczam p. Leszkowi wiele pięknych wspomnień związanych z rozmowami, koncertami i wydarzeniami kulturalnymi oraz pierwsze samodzielne kroki na scenie.
    Koncolencje dla najbliższej rodziny.

    autor: Elżbieta Skrzymowska — 27 kwietnia 2011 - 07:56

  19. Drogi Leszku, dziękuję, że dałeś się poznać…teraz na nas spoczywa obowiązek kontynuowania tej walki, którą sam podjąłeś. Wygramy-dla Ciebie.

    Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny.

    Agnieszka

    autor: Agnieszka — 27 kwietnia 2011 - 11:30

  20. Ból i żal po stracie tak wartościowej i wspaniałej osoby jaką byłeś Leszku jest ogromny …

    Wyrazy najszczerszego współczucia i głębokiego żalu dla Rodziny.

    autor: Ewulla — 27 kwietnia 2011 - 14:26

  21. Głębokie wyrazy współczucia dla całej rodziny i przyjacół pana Leszka.

    autor: sabina — 6 maja 2011 - 18:33

  22. Why ?????????????????

    autor: Tomek Holcer — 8 maja 2011 - 17:55