RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Lenk: przedszkolakom nie ulżymy, bo nie potrafimy ich policzyć

lenk

Wszystko wskazuje na to, że temat niesprawiedliwego pobierania opłat za fikcyjne godziny pobytu dzieci w przedszkolach (interpelacja radnego Dawida Wacławczyka z NaM) nie doczeka się reakcji ze strony prezydenta Mirosława Lenka. Na stronie UM ukazało się właśnie oświadczenie, z którego wynika, iż miejskie placówki nie są w stanie policzyć czasu pobytu dzieci w swoich murach, jeśli te nie przychodzą i nie opuszczają ich o pełnych godzinach…

Szerzej o reakcji prezydenta na interpelację naszego radnego, oraz na inne tematy związane ze skargami rodziców pisze portal Nowiny.pl:

Prezydent Lenk nie zmieni decyzji w sprawie przedszkoli

Z prezydenckiego oświadczenia dowiadujemy się m.in., że godzina ma 60 minut (!), a przedszkola nie są w stanie rozliczać rzeczywistych godzin pobytu dzieci w placówkach ze względów organizacyjnych.

Komentarz:

Abstrachując od meritum sprawy (czyli tolerowania niesprawiedliwego systemu naliczania opłat) zastanawia mnie to, że Prezydent Miasta Racibórz nie wstydzi się publicznie przyznawać do tak wielkiej niemocy własnych struktur organizacyjnych. W czasach, kiedy czas pobytu anonimowego klienta w swoich murach jest w stanie policzyć (co do sekundy!) każdy punkt usługowy, zakład pracy czy salon rozrywki – mówienie o tym, że jest to niemożliwe do wykonania za względów organizacyjnych w jednostkach samorządowych zakrawa na prawdziwy absurd! Albo kompletną niemoc organizacyjną…

Jeśli Urząd Miasta nie jest w stanie policzyć nawet czasu przebywania dzieci w przedszkolach, to czy jest w stanie tymi jednostkami efektywnie zarządzać? Czy jest w stanie myśleć o rozwoju polityki oświatowej? Czy w takiej sytuacji możemy mówić o rozwoju naszego miasta? Czy możemy myśleć o tym, by być miastem nowoczesnym?Czy zanotowanie godziny wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola to problem, z którym w XXI wieku nie można się uporać?

Z drugiej strony nie powinniśmy być chyba zaskoczeni. Bo skoro władze Miasta Racibórz z wyrozumieniem przyjmują do wiadomości i akceptują to, że Raciborskie Centrum Kultury nie jest w stanie opanować systemu sprzedaży biletów na własne imprezy w 2 kasach równocześnie, a Raciborskiego Centrum Informacji "nie da się" otworzyć w soboty pomimo zapewnień prezydenta, że tak będzie... to i policzenie czasu pobytu dziecka w przedszkolu wydaje się być barierą nie do pokonania…

dw

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl