RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Nasze Miasto dziękuje Prezydentowi

Ze Studziennej do Gorzyc

Podczas dzisiejszego niesamowicie nerwowego spotkania prezydenta Lenka z mieszkańcami dzielnicy Studzienna RSS NASZE MIASTO postanowiło podziękować Prezydentowi za jego wkład w rozwój miasta i poczynione inwestycje. Chociaż Pan Prezydent niezwykle nerwowo reagował na samą obecność opozycji na "swoim" spotkaniu i przez 2 godziny nie dopuszczał nas do głosu (pewnie dawny nawyk nauczycielski), a raz nawet jako gości spoza dzielnicy prawie wyprosił z sali (zanim cokolwiek powiedzieliśmy)... to w końcu się udało! Poza listem z podziękowaniami, zdenerwowany Pan Prezydent otrzymał od nas w prezencie... karnet na basen w Gorzycach. Mamy nadzieję, że pływanie trochę go zrelaksuje, bo momentami baliśmy się, że opozycja tam oberwie w sensie dosłownym. A jeśli spotkamy się w saunie lub jaccuzi - w spokojnej atmosferze porozmawiamy o kolejnych planach inwestycyjnych. I o raciborskim aquaparku rzecz jasna...

W ostatnim czasie raciborskie media grzmią, iż jest Pan oburzony faktem, że pod Pańskim adresem płynie ciągła i nieustająca fala krytyki, której autorem są rzekomo wyłącznie opozycjoniści z RSS NASZE MIASTO.

Nasz lider – Robert Myśliwy, jak i wszyscy członkowie RSS NASZE MIASTO (około 100 osób) są przez Pana przedstawiani jako destrukcyjni krytykanci i malkontenci, którzy zamiast cieszyć się niesamowitym rozwojem naszego miasta rosnącego w siłę pod czujnym okiem przewodniczącego Wojnara i wychwalać Pańskie gospodarskie dokonania… burzą panujący w Raciborzu od 20 lat porządek i męczą Pana niewygodnymi pytaniami w stylu opozycyjnym. Raz pytamy o to, dlaczego mimo posiadania pełnej władzy nie zrealizował Pan 90% przedstawionego przez siebie programu, potem o to, dlaczego korzysta Pan z publicznych środków na produkcje filmów promujących własne dokonania, kiedy indziej o to, dlaczego wmawia Pan mieszkańcom miasta, że obiecanej strefy ekonomicznej na Ostrogu niby nie ma, ale w sumie to jednak jest, choć niewidoczna gołym okiem...

Mówi Pan publicznie, iż naszym zamiarem jest wywieranie wrażenia, że w Raciborzu jest „dziadostwo, brud i ubogo”, podczas gdy my, kochając Racibórz, krytykujemy tylko niektóre Pańskie działania, a w zasadzie ich brak, w żadnym wypadku nie podnosząc ręki na własne gniazdo, ani na Pana osobiście! Przecież nie wyciągamy żadnych haków, nie atakujemy rodziny, nie pozbawiamy pracy nikogo z Pańskich politycznych przyjaciół, nie odbieramy lokali przedsiębiorcom z Pańskiego otoczenia i nie rozpuszczamy kłamstw na Pański temat!

Nie rozumiemy skąd wzięło się mylne przekonanie, co do naszych intencji i poglądów. Nie rozumiemy, dlaczego traktuje Pan demokratyczną opozycję podejmującą normalne, konstytucyjne i kulturalne działania - jako swoich wrogów, a nie sprzymierzeńców w walce o dobro Raciborza. My jesteśmy gotowi do współpracy dla dobra naszego miasta, a Pan? Taki przecież jest cel naszej działalności! Doskonale zna Pan wszystkich liderów RSS NASZE MIASTO i ma Pan świadomość, że niejednokrotnie przyczynialiśmy się do promocji Raciborza poza jego granicami, że zapraszaliśmy do niego wspaniałych ludzi, że nasza działalność jest pozytywnie odbierana przez samych mieszkańców, i że większość z nas w swoim życiu zawodowym i działalności społecznej działa na korzyść i dla rozwoju Naszego Miasta! Doskonale wie Pan o tym, że każdy z nas – wypowiadając się w mediach ogólnopolskich czy regionalnych – zawsze mówi o Raciborzu pozytywnie: czy to zapraszając na organizowane w mieście imprezy, czy zachęcając do odwiedzania naszych zabytków, czy promując rzekę Odrę lub wielkich raciborzan. Zawsze uważaliśmy i uważamy, że Racibórz był i jest pięknym miastem, które z powodzeniem może powalczyć o turystów i posiada wielu ludzi, których warto promować na zewnątrz. Tacy ludzie są członkami tak naszego, jak i wielu innych działających w Raciborzu organizacji, zespołów, stowarzyszeń, klubów.

Szanowny Panie Prezydencie – proszę zrozumieć, że członkowie i sympatycy RSS NASZE MIASTO nie są w żadnej mierze Pańskimi wrogami! Jako raciborzanie, mamy pełny szacunek dla Pana i pełnionej przez Pana funkcji! Jesteśmy szczęśliwi z każdego metra wyremontowanego chodnika, z każdej położonej pod ziemią rury na ścieki i z każdej dziury, którą Pan zdołał załatać na raciborskich drogach!

Jeśli nie jest to dla Pana jasne i czytelne – proszę w tym miejscu przyjąć nasze najszczersze podziękowania za wkład, jaki wniósł Pan w rozwój Raciborza, wzrost jego znaczenia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, za podniesienie standardów życia jego mieszkańców i za wzrost jego atrakcyjności inwestycyjnej, dzięki czemu ilość zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw w Raciborzu rośnie, a nie maleje! Jako osoba zasiadająca w fotelu prezydenckim – jest Pan w naszych oczach oczywistym współtwórcą tego wszystkiego co dobre, a co wydarzyło się w ostatnich 4 latach, czyli podczas kończącej się właśnie kadencji, kiedy był Pan naszym Prezydentem! Nie zamierzamy odbierać Panu praw autorskich do pasma ciągłych sukcesów, które nas wszystkich spotkało!

W dowód wdzięczności przygotowaliśmy dla Pana Prezydenta drobny upominek, który mamy nadzieję – przyda się Panu podczas zainaugurowanej przez Pana w Sudole kampanii prezydenckiej. Czas zmagań będzie trudny zarówno dla Pana, jak i dla wszystkich pozostałych kandydatów. Kampania wyborcza to czas trudny i wymagający wiele wysiłku, stresu i silnych nerwów. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy poza wsparciem prawdziwych przyjaciół, pamięta się o odrobinie relaksu i wysiłku fizycznego, który rozładowuje napięcia emocjonalne. Część z nas regularnie pływa, co świetnie wpływa na samopoczucie psychiczne i fizyczne, hartuje ducha i pomaga utrzymać w zdrowiu kręgosłup. Polecamy to wszystkim innym kandydatom!

Ponieważ w Raciborzu żaden z basenów nie jest otwarty dla mieszkańców Raciborza, plany budowy basenów na ul. Bema skończyły się sprzedaniem terenu, a raciborskie Acapulco wciąż pozostaje marzeniem tak naszym, jak i pewnie Pańskim - postanowiliśmy Pana zachęcić do wizyty na pięknym, nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie basenowym w Gorzycach. Ta 3-krotnie mniejsza od Raciborza gmina pod Wodzisławiem posiada od kilku dobrych lat ośrodek pływacki, na który można wejść o każdej porze dnia bez rezerwacji, skorzystać z 6-o torowego basenu pływackiego, szeregu biczów szkockich, małego basenu, kilku rodzajów jaccuzi, groty solnej i basenu dla osób niepływających. Dzieci mają też do dyspozycji dużą zjeżdżalnię.

Postanowiliśmy podarować Panu karnet upominkowy na ten basen, z którego może skorzystać Pan sam, lub z rodziną albo Pańskimi zastępcami. Niech ten drobny prezent będzie szansą na ocieplenie stosunków między Panem a opozycją. Być może spotkamy się w saunie lub jaccuzi, a wtedy będzie łatwiej o uśmiech i porozumienie. Co prawda Racibórz i jego infrastruktura sportowa są już w tej chwili najlepsze, ale proszę NaM uwierzyć – na basenie w Gorzycach też jest super!

Sztab Wyborczy RSS NASZE MIASTO

Pismo w formacie PDF

komentarzy 7

»

 1. Gratuluję cierpliwości w napisaniu tak racjonalnego i tchnącego spokojem artykułu po tych śmiesznych, a zarazem szokujących scenach, które rozegrały się wczoraj w Studziennej. Wspaniała wytrwałość w walce o prawdę. Trzymam kciuki :)!

  autor: Luna — 30 października 2010 - 16:56

 2. Jeszcze 2 miesiące temu chciałem na was głosować…ale teraz….cóż chyba nie….jesteście pozerami, ignorantami i komediantami. Powiem więcej..jesteście gorsi od tej władzy którą staracie się zdyskredytować…
  to już wolę na Klimę zagłosować……
  obnażyliście się w końcu…dziekuję…i nie życze powodzenia

  autor: kaz — 30 października 2010 - 23:18

 3. Ale jesteście denni. Robert wydawał mi sie spoko gościem…ale pomyliłam się. Właśnie straciliście wyborcę ze Studziennej. Na mój głos nie możecie liczyć…już nie!!Błazny i tyle. To już starzy są lepsi…przynajmniej mają więcej taktu..i nie udawają jak wy.Lenkowi mozna wiele zarzucić to prawda ale ma przynajmniej klase!!

  autor: luna — 30 października 2010 - 23:54

 4. Nie bede głosował na Lenka ale powiem Wam ze numer z wreczeniem biletu moze sie skonczyc tak jak pod grunwaldem gdy wreczono 2 nagie miecze…

  autor: nzkl — 2 listopada 2010 - 09:11

 5. Czytam i szukam na stronie jakiegoś programu wyborczego i nie mogę znależć co chciecie zrobić i zmienić. Widzę tylko kpinę i wyśmiewanie – a uważam że jest to sposób działania wykorzystywany przez ludzie którzy nie wiedzą co mają sami napisać czy powiedzieć. Najłatwiej jest krytykować. Zastanawiam się czy nie nie możecie sami zorganizować spotkań z mieszkańcami??? No bo po co błaznować na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami, czy jak widziałam na fb i na stronie wymyślać niemalże „szkolne” hasła (np.z lenkiem patrzymy w przyszłość?!?!)- szkoda czasu i energii. A to że potrzeba nowych dróg, boisk, basenu, terenów rekreacji, miejsc rozrywki, nowych firm z miejscami pracy – jest chyba wiadome prawie każdemu mieszkańcowi. Pytanie jak Wy to chcecie zrobić?

  autor: aga — 2 listopada 2010 - 20:34

 6. Można się czepiać o styl kampanii zaburzanie harmonii i spokoju spotkań Pana Prezydenta z mieszkańcami ale co prawda to prawda… Najbliższa pływalnia na którą można wejść jest 20 km stąd i nie są temu winni mieszkańcy Raciborza, ich czworonogi, kryzysy, czy możliwości ekonomiczne miasta… Nikomu się nie chciało i tyle … Może żadna z zaprzyjaźnionych firm budowlanych nie potrafi budować basenów i nie opłacało się rozpisywać przetargu :) Prawda jest też taka że komentujący tu ludzie nie wiedzą jak aktualna władza walczy z RSS Nasze Masto, ich członkami i sympatykami tu nic się nie dzieje oficjalnie a ciosy w 90% spadają poniżej pasa

  autor: Krzycu — 7 listopada 2010 - 14:42

 7. Proszę o podanie najbliższego terminu (data , godzina) spotkania prezydenta Lenka z mieszkańcami Raciborza.

  autor: Tom — 7 listopada 2010 - 15:59

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl