RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Kto za tym stoi? Kiedy konsultacje?

fita.m

Radny Michał Fita z RSS Nasze Miasto na ostatniej sesji złożył na ręce prezydenta pisemną interpelację w sprawie przebiegu planowanej drogi nr 935. - Z informacji, które dotarły do mnie od mieszkańców dzielnicy Brzezie wynika, iż obowiązujący plan drogi Racibórz - Pszczyna, powstał w 2000 roku. Z prowadzonych przeze mnie rozmów wynika, iż plan ten forsowany jako uzgodniony, nigdy nie doczekał się publicznego przedstawienia jego zalet, nie przeszedł publicznych konsultacji, tym samym nie uzyskał pozytywnej opinii mieszkańców - napisał radny NaM.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Racibórz 22.06.2011 r.

Sz.P. Mirosław Lenk

Prezydent

Miasta Racibórz

Szanowny Panie Prezydencie, z informacji, które dotarły do mnie od mieszkańców dzielnicy Brzezie wynika, iż obowiązujący plan drogi Racibórz - Pszczyna, powstał w 2000 roku. Z prowadzonych przeze mnie rozmów wynika, iż plan ten forsowany jako uzgodniony, nigdy nie doczekał się publicznego przedstawienia jego zalet, nie przeszedł publicznych konsultacji, tym samym nie uzyskał pozytywnej opinii mieszkańców.

Proszę o informację, kto jest autorem wspomnianego planu. Jednocześnie uważam, że w myśl podjętych przez Pana działań na rzecz konsultacji społecznych, dotyczących kluczowych dla miasta decyzji, niezbędnym  jest poddanie ww. planu wspomnianym konsultacjom, w których udział mogliby wziąć zarówno przedstawiciele władz Miasta Racibórz, Radni, Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, a przede wszystkim mieszkańcy Raciborza.

Proszę o odpowiedź na piśmie.

Z poważaniem

Michał Fita

RSS Nasze Miasto

-------------------------------------

Odpowiedź UM:

komentarze 2

»

 1. Panie Michale, czy doczekał się Pan już odpowiedzi?

  autor: Jarek Ł — 27 lipca 2011 - 08:13

 2. Witam, odpowiedź otrzymałem. Wkrótce ukaże się ona na naszej stronie. Proszę wybaczyć długi czas oczekiwania na moją odpowiedź.

  autor: Michał Fita — 6 sierpnia 2011 - 10:56

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl