RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Zepsuty krajobraz

ogródki i więzienie

Jakiś czas temu Pan Prezydent skarżył się prasie lokalnej, że starosta raciborski psuje gminie interesy. Rzecz dotyczyła powiatowych planów sprzedaży terenu po „więziennych” ogródkach działkowych na rogu ulic Łąkowej oraz Kościuszki w Raciborzu. Wtedy też usunięto z niego ogrodzenia oraz prowizoryczne altany. Wycięto skarłowaciałe drzewka owocowe. W ten sposób zabieg ten udaje mi się odtworzyć w pamięci.

Dziś chciałbym zapytać nie tylko o wiedzę Pana Prezydenta na temat zamiarów starostwa w odniesieniu do tej nieruchomości, ale przede wszystkim o odpowiedzialnego za jej obecną estetykę - a raczej jej brak. Sporych rozmiarów, mocno zachwaszczona działka usłana półmetrowej wysokości suszkami to – przyzna Pan - widok mało elegancki. Proszę upomnieć Pana Starostę, by zechciał wykarczować i zadbać jak dobry gospodarz o swoje włości, bo żal i wstyd na to patrzeć.

Dnia 21 grudnia 2011 r. interpelował radny RSS Nasze Miasto – Robert Myśliwy.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl