RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

KRONIKA podróży

kolejka

KOLEJ na Racibórz! W nawiązaniu do wcześniejszych interpelacji dotyczących odbudowy linii kolei wąskotorowej na trasie Racibórz - Rudy i odpowiedzi Mirosława Lenka, który prezentował dotychczas stanowisko - Jak mnie zaproszą, to podejmę temat - radny Michał Fita (NaM) na sesji rady miasta poinformował prezydenta, że w dniu 24 maja bieżącego roku w Rudach odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin: Rybnik, Gliwice, Pilchowice i Kuźnia Raciborska, podczas którego ustalono spójną treść uchwały o porozumieniu jednostek samorządu terytorialnego w sprawie reaktywacji wąskotorowego połączenia kolejowego mającego na powrót połączyć wyżej wymienione podmioty. W tym samym dniu odbyło się spotkanie komisji oświaty rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej, na której przyjęto wniosek o jednostronnym wystosowaniu zaproszenia do władz Raciborza i Nędzy, by reprezentowane przez nie gminy przyłączyły się do wyżej wspomnianego porozumienia. Prezydent informację przyjął.

RSS Nasze Miasto ma nadzieję, że pójdą za tym konkretne działania, bo jak śpiewał niegdyś Krzysztof Klenczon z zespołem TRZY KORONY:

"Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa."


Z archiwum:

(mf)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl