RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Kolędowanie na Końcu Świata

Herbatka na Ko_cu _wiata

Już w najbliższą niedzielę tj. 19 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się tradycyjne "KOLĘDOWANIE na KOŃCU ŚWIATA". Jest to impreza organizowana przez nasz lokal cyklicznie, od kilku lat (pierwotnie w D.K. "Strzecha", teraz na Karola Miarki 3a), otwarta dla wszystkich lubiących śpiewać kolędy.

Zwyczaj domowego śpiewania jest w coraz większym zaniku - instrumenty i nasze głosy często zamieniane są na muzykę mechaniczną z radia, CD czy telewizora. A jednak atmosfera wspólnego bycia, śpiewania i celebrowania okresu świątecznego - to coś, do czego każdy z nas tęskni i co pozwala poczuć prawdziwą wspólnotę, wyjątkowość okresu świątecznego. Chcemy tą tradycję wspólnie podtrzymywać!

Ze swojej strony zapewniamy teksty kolęd - okolicznościowe śpiewniki i zapraszamy muzyków, którzy umilą śpiew żywym akompaniamentem. Ze strony gości oczekujemy gotowości do śpiewania. Zachęcamy także do dzielenia się domowymi wypiekami pierników czy drobnych ciastek. Ja sam obiecuję pierwszy garnek domowej moczki, a moja mama - śląskich makówek!

Ze względu na chęć zaproszenia całych rodzin - śpiewanie podzielone będzie na 2 części. Pierwszy set będzie krótszy - ok 30 - 40 minutowy i zapraszamy na niego całe rodziny - także te z małymi dziećmi - z grzechotkami, trójkątami, przeszkadzajkami, bębenkami! Dzieci dłużej nie wytrzymają na uwięzi, więc po kilku najbardziej znanych kolędach zrobimy przerwę, by je uwolnić ;) Po przerwie rozpoczynamy dalsze kolędowanie dla wytrwałych!

Potraktujmy to jako trening przedświąteczny! Tych, którzy "się wstydzą" śpiewać - z pewnością wspomogą pyszne grzańce dostępne na barze ;)

Pozdrawiam serdecznie, gorąco zapraszam! Do zobaczenia!

Dawid Wacławczyk

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl