RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Kiedy remont ul. Przejazdowej?

rameta

Od niedawna jestem mieszkańcem dzielnicy Ostróg. Nie ukrywam, że wcześniej z rzadka bywałem po drugiej stronie Odry. Także znajomość trosk mieszkańców tej dzielnicy była w moim przypadku mglista. Teraz z dnia na dzień, dzięki codziennym kontaktom z ludźmi, nabieram pewnej jasności co do problemów tej nieco zapomnianej części miasta. Pierwszy temat, jaki mi zasygnalizowano, to stan techniczny części ulicy Przejazdowej, nie ruszonej praktycznie od czasów powodzi. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Królewską, wzdłuż ogrodzenia Ramety, aż do ulicy Siwonia, która z kolei jest gładka jak stół. Biegnie tędy linia miejskiej komunikacji autobusowej numer 6 i 9, a drogą tą jeździ się - nie przymierzając - jak po betonowych muldach. Cały odcinek jest usłany płytami pofalowanymi przez wodę w czasie pamiętnego kataklizmu. Mieszkańcy pobliskich osiedli pytają o przewidywany termin jej remontu. Niestety nawet po wizycie w Wydziale Dróg Miejskich nie byłem w stanie odpowiedzieć moim interlokutorom na zadane pytanie. Może Pan Prezydent będzie w stanie?

Dnia 21 grudnia 2011 r. interpelował radny RSS Nasze Miasto - Robert Myśliwy.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl