RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

KAJETAN DROZD zwycięzcą POLISH BLUES CHALLENGE !

Z wielką przyjemnością donosimy, iż młody raciborzanin – Kajetan Drozd, lider zespołów Siódma w Nocy i Kajetan Drozd Acoustic Trio, został zwycięzcą najważniejszego polskiego konkursu bluesowego Polish Blues Challenge 2010 i będzie reprezentował Polskę podczas International Blues Challenge 2011 w Memphis (USA). Kajetan Drozd to charyzmatyczny gitarzysta „zakochany” w bluesie i bezgranicznie mu oddany. To zawodowy muzyk, autor muzyki i tekstów, gitarzysta, harmonijkarz, założyciel grupy Siódma w Nocy, z którą między innymi dwukrotnie został laureatem „Małej Sceny” Rawa Blues Festival (2006 i 2008). W tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności artystycznej.Obecnie koncertuje również z formacją Kajetan Drozd Acoustic Trio, z którą zajął pierwsze miejsce w konkursie Polish Blues Challenge 2010 i reprezentuje Polskę podczas International Blues Challenge 2011 w Memphis (USA).

Utwory jego autorstwa zyskały uznanie red. Piotra Kaczkowskiego i jeden z nich znalazł się na składance „minimax.pl” (2008). Inne pojawiły się na obu edycjach Antologii Polskiego Bluesa (2008, 2009) i wydawnictwie „Blues Made in Poland 2009”.

W kwietniu 2009 roku ukazał się w oficjalnej dystrybucji album zespołu Siódma w Nocy, składający się z autorskich kompozycji Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, była obecna m.in. na liście przebojów Radiowej Trójki.

Drozd jest również współorganizatorem festiwalu Bytomska „Moc Bluesa”. Prowadzi bluesowe jam sassion w Ślaskim Jazz Clubie. A we wrześniu 2009 roku odebrał z rąk Prezydenta Miasta Gliwice nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2008 w kategorii „Młody Twórca”.

Kajetanowi i jego drużynie – serdecznie gratulujemy i jesteśmy niesłychanie dumni z tego, że Racibórz może być reprezentowany przez niego na najważniejszych scenach bluesowych Polski, a wkrótce także świata!

Jednocześnie informujemy, iż koncertu jego zespołu akustycznego będzie można posłuchać w Raciborzu w sobotę 11 grudnia o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym KONIEC ŚWIATA, na ul. K. Miarki 3a. Wstęp: 10 zł

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl