RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Jakość inwestycji oraz poziom wód przedmiotem interpelacji

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Robert Myśliwy zwrócił uwagę na jakość prowadzonych w mieście inwestycji, wskazując przykład remontu przejazdu kolejowego na ul. Łąkowej oraz ul. Dąbrowszczaków. Prace wydają się być zakończone, inwestor opuścił plac budowy, mam nadzieję, że nikt jeszcze nie odebrał tej inwestycji, bo obok Areny Rafako w miejscu łączenia starego asfaltu z nowym przejeżdżający wpadają w głęboką dziurę po prawej strony drogi jadąc z Rafako w stronę przejazdu kolejowego. Jest tam spory ubytek asfaltu i aż dziw bierze, że ekipa remontowa nie usunęła tego od razu -  komentował radny. Proszę o dopilnowanie, by fragment ten został naprawiony - kończył swoją wypowiedź radny RSS Nasze Miasto. Prezydent obiecał zająć się sprawą.

Od momentu uruchomienia ujęcia wody w Strzybniku i wygaszenia ujęcia na ul. Bogumińskiej (dziś pobiera się z tego źródła zaledwie 10%) część mieszkańców dzielnicy Nowe Zagrody ma problem z wodą; a w zasadzie z jej nadmiarem w częściach piwnicznych budynków. W tej sprawie z prośbą o interwencję już latem zwrócili się do radnego Roberta Myśliwego mieszkańcy. Prezydent otrzymał pismo z opisem sytuacji w dzielnicy podpisane przez ponad 100 osób. Radny konsultował sprawę z powiatowym nadzorem budowlanym oraz dyrekcją Zakładu Wodociągów po czym sprawa była dyskutowana na Komisji Gospodarki. Magistrat zlecił ekspertyzę hydrogeologiczną by wyjaśnić przyczyny zjawiska podnoszenia się poziomu wody w rejonie zlewni. Wnioski z ekspertyzy nie są jednoznaczne a problem pozostał, dlatego radny na ostatniej sesji Rady Miasta dopytywał prezydenta o to jak UM zamierza pomóc mieszkańcom tej dzielnicy. W odpowiedzi usłyszał, że sprawa jest w toku i trwają konsultacje z ekspertami z Politechniki Śląskiej.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl