RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Interpelacje spod chmurki

Na ostatniej sesji rady miasta Robert Myśliwy podzielił się swoimi doświadczeniami ze spotkań z mieszkańcami Raciborza w ramach inicjatywy pod nazwą "dyżury samorządowe pod arkadami". Okazuje się bowiem, że spontaniczne wyjście do ludzi ma też swoją „ciemną” stronę, a mianowicie człowiek naraża się na cięgi, które otrzymuje za wszystkich - od prezydenta po radnych włącznie. Pozytywny aspekt tego projektu to możliwość kontaktów face to face z raciborzanami, którzy, jak pokazuje doświadczenie, chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. W ten sposób zrodziło się kilka postulatów, które radny NaM przedstawił na sesji w formie interpelacji i wniosków.

Na sobotę 11 czerwca br przypadła inauguracja III Festiwalu Średniowiecznego w Raciborzu. To godna uwagi inicjatywa stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry, mająca szansę w przyszłości stać się jednym z ciekawszych wyróżników turystycznych i kulturowych miasta. I wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden maleńki fakt. W czasie trwania dwudniowej, szeroko rozreklamowanej imprezy, Miejskie Centrum Informacji w sercu Raciborza było jak zwykle nieczynne. Stąd liczne zapytania gości tego dnia odwiedzających Nasze Miasto o program, mapy i plany, by bez przeszkód dotrzeć na ulicę Brzozową, gdzie naprędce powstał średniowieczny gród i gdzie wojowie prezentowali licznie zgromadzonej publiczności festiwalowej swoje umiejętności. Takie podejście do turystów kompromituje miasto, uważa radny Robert Myśliwy, który na sesji dzielił się swoimi opiniami w tej sprawie z rajcami i prezydentem.

Rodzice z dziećmi pamiętają obietnice wyborcze prezydenta Lenka w sprawie rewitalizacji Parku Jordana. Pamiętają i są rozczarowani, że pozycja ta zniknęła z budżetu miasta na ten rok, mimo, że jeszcze jesienią swoje ambitne plany odnośnie obiektu magistrat prezentował na filmach propagandowych, nakręconych na koszt podatnika. Pacta sunt servanda Panie Prezydencie! Umów należy dotrzymywać! - grzmiał na sesji Robert Myśliwy. Nie przywołuję faktów z kampanii wyborczej w celach politycznych, ale dlatego, że ludzie pamiętają Pana i moje obietnice, które traktowali jako zobowiązanie, jako swego rodzaju umowę społeczną. Musimy wywiązać się z naszych deklaracji - przekonywał na sesji prezydenta radny NaM. W parku im. Miasta Roth na placu zabaw wiecznie jest tłok. Są chwile, że nie ma gdzie spocząć, tylu rodziców i dzieci korzysta z jedynego takiego publicznego, bezpiecznego miejsca zabawowego, przeznaczonego dla najmłodszych mieszkańców Raciborszczyzny. Nie wszyscy też przestrzegają tam stosownych praw, stąd sugestie rodziców by przy wejściu wywiesić informację o zakazie palenia w miejscu publicznym. Ludzi trzeba edukować - zachęcał do działania Robert Myśliwy.

Kompleksowy remont położonego w centralnym punkcie miasta Parku Jordanowskiego nie tylko odciąży plac zabaw w parku im. Miasta Roth ale powinien także zaspokoić potrzeby tej licznej grupy raciborzan, która ma dzieci w wieku przeszklonym i szkolnym oraz oczywiście grupy docelowej, a więc przedstawicieli najmłodszego pokolenia mieszkańców naszego Raciborza.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl