RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Interpelacje marcowe Leona Fiołki

Poniżej prezentujemy kilka spraw, które na marcowej sesji poruszył Leon Fiołka. Do Prezydenta Miasta Racibórz przez Przewodniczącego Rady Miasta Dotyczy uwag mieszkańców. 1. Mieszkańcy Brzezia, proszą o wyznaczenie „zebry” ma początku ul. Pogrzebieńskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Brzeską oraz wykonanie krótkiego dodatkowego odcinka chodnika. Takie rozwiązanie umożliwi bezpieczniejsze i uporządkowane przechodzenie w kierunku przedszkola, boiska i do posesji znajdujących się przy ul Brzeskiej od strony Lubomii. Obecnie przechodzenie przez to skrzyżowanie nie pozwala na sensowne i bezpieczne korzystanie z istniejących w tym obszarze chodników. Zał. Nr 1 – Fragment skrzyżowania. 2. Celowe wydaje się umieszczenie lustra drogowego przy ul Brzeskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Bitwy Olzańskiej. W aktualnej sytuacji dużego ruchu na ul. Brzeskiej i rosnących przy tej ulicy potężnych drzew wyjazd z ul. Bitwy Olzańskiej na Brzeską jest niebezpieczny, gdyż niewidoczne są nadjeżdżające z lewej strony samochody. Umieszczenie lustra powinno znacznie zmniejszyć zagrożenie wypadkowe. 3. W celu poprawienia bezpieczeństwa na ulicy Brzeskiej proponuje się rozważyć ograniczenie do 40 km/godz. prędkości na odcinku od ul Myśliwca do ul. Nieboczowskiej. Na tym obszarze są bardzo ruchliwe skrzyżowania, które wymieniłem wyżej, przedszkole i boisko, a równocześnie od kilkunastu miesięcy obserwuje się wzmożony ruch pojazdów. 4. W okolicy skrzyżowaniu jak w pkt 2 oraz przynajmniej jeszcze w trzech punktach Brzezia należałoby zainstalować ławki. Dla ludzi starszych, ale również dla opiekunów z małymi dziećmi potrzebne są miejsca, nie tylko w centrum miasta , gdzie można odpocząć lub uporządkować niesione bagaże albo ogarnąć prowadzone dzieci. Oferuję pomoc we wskazaniu tych miejsc.
  1. Mieszkańcy części Brzezia zwanym „Urbankiem” proszą, aby oprócz istniejącego już przystanku autobusów miejskich w tej części Brzezia zatrzymywały się również autobusy naszego PKS-u. Wystarczy nawet jak będzie to tylko przystanek „na żądanie.” Takie rozwiązanie poprawi skomunikowanie tego obszaru z centrum miasta i dojazdami do pracy, szczególnie w porach i okresach kiedy częstotliwość komunikacji PK w tym rejonie jest ograniczona.
  2. Mieszkańcy sugerują, aby rozważyć inną trasę przejazd autobusów miejskich przez centrum Brzeziu ( Brzezie Bar <– >Brzezie ZECH) przynajmniej w niedziele i ewentualnie w piątkowe wieczory. W tym okresie ilość samochodów parkowanych przez wiernych jest bardzo duża i często powoduje utrudnienia dla pojazdów komunikacji miejskiej. Proponuje się, aby w tym okresie autobusy PK jeździły ulicą Brzeską, Wiatrakową i Gawliny zamiast ulica Myśliwca i Gawliny. Można wtedy również rozważyć, czy nie zlikwidować na ul Myśliwca i przy starym cmentarzy postawionych znaków „zakaz zatrzymywania i postoju”
  1. Dzwonili do mnie taksówkarze, aby nie zamykać jedynego już przejazdu pomiędzy jezdniami ulicy Reymonta. Zamknięcie tego przejazdu jeszcze mocniej zakorkuje rondo, szczególnie w godzinach szczytu, nie wspominając o dodatkowych spalinach i hałasie. Sugerują, aby bezpieczeństwo ruchu poprawić raczej poprzez egzekwowanie przestrzeganie dopuszczalnej prędkości.
8. Jeszcze raz wracam do poprzednich interpelacji tj. do tzw. „koperty” dla niepełnosprawnych przy MEDICUSIE oraz do utwardzenia drogi w Brzeziu pomiędzy ul. Bitwy Olzańskiej, a ul. Pogrzebieńską . Dalej podtrzymuję swoje stanowisko w tych sprawach i nie przekonują mnie wyjaśnienia, które otrzymałem. Dołączyłem dodatkowo dwa zdjęcia pokazujące faktyczny stan zgłaszanych problemów. Uważam, iż powinniśmy ułatwiać życie mieszkańcom, a w szczególności niepełnosprawnym, czego niestety w działaniach Urzędu nie dostrzegam (inni stawiają samochody, a niepełnosprawny musi poszukiwać miejsca na zaparkowanie) Załączniki: Nr 2 i Nr 3 Leon Fiołka Racibórz, 25.03.2015

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl